Néstor Albiach Roger zamířil do Sparty

9. 12. 2016 | Redakce

Néstor Albiach Roger zamířil do Sparty

Na Julisku dorazil v zimě 2012. Po čtyřech letech, pokračuje dál. Novou adresou španělského fotbalisty bude letenský klub AC Sparta Praha.

„Néstor je nadstandardní hráč. Nastal čas, aby šel dál a pokračoval ve své rozběhnuté kariéře směrem vzhůru,“ uvedl k přestupu sportovní ředitel Dukly, Günter Bittengel.

Odchází tak aktuálně nejproduktivnější hráč Dukly, který v aktuálním ligovém ročníku nastřílel ve 14 zápasech 5 branek. Celkově v dresu Dukly naskočil do 69 ligových zápasů a vstřelil 14 gólů.

Přejeme hodně úspěchů v novém působišti!


Néstor Albiach Roger

narozen 18. srpna 1992, útočník

V šesti letech začal hrát fotbal v rodné vesnici, v deseti letech si ho „vytáhla“ Akademie Valencia. Odmalička hrál na všech postech. Ve Valencii byl nejšťastnější. Dokonce hráli divadlo, recitovali básničky, aby uměli v dospělosti komunikovat a vystupovat. Bavilo ho to. Od třinácti let hrál za tým Levante a studoval na Institutu Ramon Muntaner, zaměření na biologii. Ale víc času věnoval fotbalu. Hrál už v šestnácti, sedmnácti střídavě za muže, to byla jeho maturita. Když v roce 2012 přicestoval do Prahy, bylo to poprvé, co opustil rodný dům, ale nabídka z Dukly zvítězila. Přišel v zimě, od léta už v Dukle hrál Romera, který pochází ze stejné vesnice jako on. Dobře se znali, hodně mu v počátku pomohl. Všechny zaujal, dal hned pět gólů, diváci byli nadšení. Následující sezóna však začala nejhůře, jak mohla. Dlouhodobě ho pobolívalo koleno, ale nechtěl pauzu, pořád hrál. Zranění bylo vážné, začalo nekonečné peklo. Jedno koleno vystřídalo druhé. Od jarní části loňské sezóny je v plné kondici zpět. Skvěle individuálně vybavený hráč, vynikající s míčem u nohy, rychlý, dynamicky, výborný střelec s excelentní levačkou, jehož jediným limitem bylo zranění.

 

Fotogalerie


Partneři klubu