FANSHOP

Michal Bezpalec: „Tři body jsou ohromně důležité“

26. 11. 2016 | Redakce

Michal Bezpalec: „Tři body jsou ohromně důležité“

Defenzivní hráč s přezdívkou Rooney nastoupil na jiném postu, než na kterém jsme ho byli zvyklí vídat v předchozích zápasech této sezóny. Pral se se soupeři stejně zarputile, jako jeho o něco slavnější kolega, podle kterého se mu přezdívá a pomohl tak týmu k veledůležitému plnému bodovému zisku.

Jaká byla hlavní strategie na Zlín?

Nechtěli jsme je především pouštět do rychlých protiútoků. Snažili jsme se je napadat už na jejich vápně, seběhy do středu a záběhy za naše krajní obránce jsme se snažili eliminovat, protože z toho jsou nejvíce nebezpeční.

To, co jsi vyjmenoval, se poměrně dařilo…

Tak nedostali jsme gól. (směje se) Párkrát nám tam utekli, ale naštěstí z toho nic nebezpečného nebylo.

Jak hodnotíš celkový výkon týmu?

Z posledních zápasů to nebyl náš úplně nejlepší výkon. Paradoxně jsme byli vždy na opačné straně barikády. My jsme museli dobývat, soupeři bránili a nedávali jsme góly. Teď to bylo naopak.

Co výkon soupeře? Ukázal svojí letošní kvalitu?

Myslím si, že ukázali svojí kvalitu. V určitých pasážích zápasu nás přehrávali, na což nejsme moc zvyklí. Myslím, že oprávněně jsou v tabulce tam, kde jsou.

S čím jste šli do dnešního zápasu? Chtěli jste tvořit hru, jak to bývá běžné v každém zápase?

My chceme samozřejmě tvořit hru v každém zápase. Možná se to dnes nepovedlo v takové míře, jako v předchozích utkáních, ale to bylo také dané tím stavem 0:1. Chtěli jsme je nechat částečně tvořit, ale nedávat jim zadarmo dlouhé balony, které mají přesné.

Máme po dnešním zápase 16 bodů. Jak důležité jsou dnešní 3 body?

Když se podíváme zpětně na posledních 5 zápasů, tak těch 16 bodů je opravdu málo. Tato série začala už v zápase s Jihlavou, po které jsme se pět utkání trápili. Dnešní tři body jsou ohromně důležité.

 

Fotogalerie


Partneři klubu