FANSHOP

Jan Šimůnek: „Všichni se na zápas s Plzní těšíme“

27. 10. 2016 | Redakce

Jan Šimůnek: „Všichni se na zápas s Plzní těšíme“

Zbývala přibližně čtvrt hodina do konce, Dukla se snažila Jihlavu pevně přišpendlit v jejím pokutovém území a zúročit celozápasovou herní převahu. Právě v těchto chvílích byl na hrot útoku vyslán i uzdravený Jan Šimůnek s jasným úkolem rozhodnout. Bohužel se to nepodařilo, ale zkušený obránce je již stoprocentně připraven naskočit i do nedělního šlágru s Plzní.

Po zranění už ses vrátil do plného tréninku a v Jihlavě jsi zasáhl do utkání. Znamená to, že jsi stoprocentně připravený nastoupit proti Plzni?

Ano, samozřejmě jsem stoprocentně připravený. Už proti Jihlavě jsem byl připravený, protože v opačném případě bych nešel ani na lavičku. Možná mi na Vysočině mohlo chybět několik procent okolo fitnessu, ale už mě vůbec nic nebolelo, tak jsem mohl zasáhnout i do utkání. Jsem rád, že jsem nastoupil, i když na takovou pro mě nezvyklou pozici. Doufal jsem, že bych se tam mohl dostat do nějaké šance, ale nakonec to tak nebylo. Hrozně mě pak mrzelo, že jsme neuhráli 3 body, protože jsme na to určitě měli, kdybychom proměnili jednu nebo dvě z našich obrovských šancí.

Co očekáváš od nedělního zápasu s Viktorií?

Bude to jeden z nejtěžších zápasů v sezóně. Vždycky ale říkám, že v české lize může každý porazit každého a určitě i Viktorka je k poražení. Pro nás může být takovou menší výhodou, že nemáme co ztratit a do zápasu můžeme jít v pohodě. Oni určitě nebudou hrát žádného „zaňďoura“ a my naopak máme rychlé hráče do protiútoku, což by nám také mohlo vyhovovat. Určitě si nějaké příležitosti vytvoříme, jen je musíme proměnit, což je pro nás v poslední době malinko problém. Ale teď jsme se na to zaměřili na tréninku, tak doufám, že to zúročíme hned v neděli.

Velmi dobré utkání jsme odehráli s Mladou Boleslaví, která je momentálně první o skóre právě před Plzní. Vyhovuje nám hrát proti silnějším soupeřům?

Na tuto otázku jsem tak trochu odpověděl už v předchozí odpovědi. Čekáme rozdílné utkání než proti Jihlavě, kdy jsme museli celý zápas bušit do plné obrany, která byla zformovaná. My určitě neustoupíme od našeho kombinačního fotbalu a zároveň se budeme snažit využít naše rychlá křídla pro protiútoky.

Viktoriáni v neděli porazili v ostře sledovaném utkání Spartu. Sledoval jsi zápas? Můžeme se z něčeho poučit?

Zápas jsem nesledoval, protože doma nemám jednu nejmenovanou televizi. (směje se) Viděl jsem pouze nějaké šance a gól. My se společně s týmem k tomu zápasu určitě vrátíme formou sestřihu v rámci přípravy. Pro nás je prioritní proměňovat šance. Viděli jste to v našich utkáních například s Boleslaví anebo doma se Spartou, kde jsme nedokázali proměnit ani jednu příležitost a poté jsme obdrželi gól prakticky z ničeho.

Dají se svojí mírou prestiže přirovnat domácí utkání s Plzní k derby se Spartou, nebo Slavií?

Z mého pohledu se to určitě přirovnat dá. Plzeň je na takové úrovni jako obě pražská Es a v posledních letech něco dokázala, takže si na české scéně jednoznačně vybudovala respekt. Všichni se na ten zápas moc těšíme, tak doufám, že nám to klapne a budou z toho 3 body.

 

Fotogalerie


Partneři klubu