PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

Zopakujeme proti Plzni loňskou domácí výhru?

24. 10. 2016 | Redakce

Zopakujeme proti Plzni loňskou domácí výhru?

Zápasy s Plzní již dlouhou dobu nepatří do škatulky běžných ligových utkání, ale nesou si stejný punc výjimečnosti jako například derby se Spartou nebo se Slavií. Hráči i fanoušci ví, že svěřence Jaroslava Hynka nečeká jednoduchá práce, přesto se všichni mohou těšit na souboj, který se mezi tuctové dá zařadit jen stěží.

Z určitého úhlu pohledu by nedělní zápas proti Viktorce mohl nést přízvisko „Statistikám navzdory“. Ačkoliv mezi ligovými celky není nepříznivá bilance v zápasech se Západočechy ničím výjimečným, nepatří Hubník a spol. k naším nejoblíbenějším soupeřům. Sedm porážek, dvě remízy a jediná výhra dává tomu tvrzení za pravdu. Přesto, když se ohlédneme do nedávné minulosti, jistě si všichni velmi dobře vzpomeneme na zápas z loňského srpna, který skončil první výhrou Dukly nad Plzní v novodobé historii klubu. A právě něco podobného by jednoznačně stálo za to si zopakovat i poslední říjnovou neděli.

Viktoriáni si po nepovedeném čtvrtečním vystoupení v Evropské lize zvedli sebevědomí hned v neděli, kdy v tradičně vyhecovaném zápase dokázali porazit Spartu. „Změnili jsme rozestavení, abychom byli silnější ve středu pole. Chtěli jsme hrát tak, abychom dokázali být nebezpeční přes střed i strany hřiště. Od nás to bylo dnes dobře zvládnuté po herní i taktické stránce. Myslím, že jsme dnes zaslouženě vyhráli“ hodnotil pro klubový web trenér Roman Pivarník. Dále se vyjádřil i k poměrně překvapivé změně rozestavení. „Potřebovali jsme přijít s nějakým překvapivým tahem. Díky rozestavení jsme dokázali ovládnout střed pole při kombinaci i odražených balónech. Pomohlo nám to i při doplňování útočných akcí z druhé linie“.

Klíčovým mužem vítězné bitvy nad Spartou byl náš starý známý Michael Krmenčík, který nastoupil na hrotu a svým gólem rozhodl celý očekávaný duel ve Štruncových sadech. „Jsem moc rád, že jsme vyhráli a to, že jsem dal gól já je taková třešnička na dortu. Měl jsem radost, že jsem mohl nastoupit od začátku a trenérovi jsem se odvděčil brankou,“ hodnotil své vystoupení exdukelský útočník. I přes pomalejší a ospalejší vstup do sezóny se momentálně tým slovenského lodivoda Romana Pivarníka nachází na druhém místě pouze o skóre za vedoucí Mladou Boleslaví. Právě středočeského lídra soutěže jsme dokázali na jeho stadionu více než potrápit, proto bychom něco obdobného mohli předvést i proti úřadujícímu mistru soutěže.

A jak vidí nedělní utkání trenér Jaroslav Hynek? „Plzeň má obrovskou sílu, takže očekávám naši maximální koncentraci. Myslím, že zápas se Spartou ustálí jejich podzimní pomalý vzestup. Stále má ale náročný program a určitě není, ani u nich, lehké udržet se v top výkonu. Plzeň je schopná hrát jak ze zataženého bloku a odpočinout si v něm, tak aktivně. Hráči jsou obrovsky zkušení. My do utkání půjdeme s maximální koncentrací a věříme, že se nám ji podaří něčím zaskočit, překvapit a ukázat i naši kvalitu."

Poslední utkání soupeře

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 26. Krmenčík. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Wilczek.
ŽK: Mareček, M. Kadlec, Zahustel, Mazuch, Costa (všichni Sparta).
Diváci: 11.651.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (87. Matějů), Hrošovský, Hořava, Hromada (90. Baránek), Zeman - Krmenčík (68. Poznar). Trenér: Pivarník.

Sparta: Koubek - Karavajev (78. Šural), Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, V. Kadlec - Juliš (63. Pulkrab), Lafata (63. Costa). Trenér: Holoubek.

Poslední vzájemné utkání

FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 4. Hořava, 55. Baránek, 90. Kovařík.
Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Kubr.
ŽK: Baránek, Kovařík - Přikryl.
Diváci: 9 873.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský - Hořava, Hrošovský (68. Procházka) - Kopic (86. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Ďuriš (74. Holenda). Trenér: K. Krejčí.

Dukla: F. Rada - Miloševič (86. Vrzal), Gorkšs, Štetina, Jurendič - Marek Hanousek, Považenec, Čajič (76. Daniel Tetour) - Berger, Beauguel, Přikryl (76. Néstor). Trenér: Kozel.


Kam dál

 

Fotogalerie


Partneři klubu