PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

Marek Hanousek: "Naše zápasy jsou jako přes kopírák"

21. 10. 2016 | Redakce

Marek Hanousek: ”Naše zápasy jsou jako přes kopírák”

Zklamání z něj bylo cítit. Po herně povedeném výkonu odjíždí Dukla z Jihlavy opět pouze s bodem a Marek Hanousek ví, že to je dnes málo. Bohužel tým opět doplatil na velké množství neproměněných příležitostí a i přes herní převahu nedokázal domácím sebrat všechny body.

Souhlasíš, že bod je po dnešním výkonu málo?

Stoprocentně souhlasím. Naše zápasy se opakují jako přes kopírák. Máme převahu v každém utkání, soupeře tlačíme, vytváříme si gólové šance, ale efekt z toho všeho je hrozně malý. Nás to strašně limituje a sbíráme kvůli tomu málo bodů. Musíme na proměňování našich příležitostí pracovat dál, ale myslím si, že jsme na správné cestě.

Byl dnes problém v našem týmu anebo spíše ve vynikajícím výkonu gólmana Hanuše?

My jsme na to zvyklí, že každé kolo uděláme ze soupeřova brankáře muže kola. Nicméně si nemyslím, že je to jen o brankáři. Když si vytvoříte příležitost a dobře jí zakončíte, tak s tím gólman nic neudělá.

Navíc jsme inkasovali po rohovém kopu, který byl nešťastně přizvednutý...

Já se moc nechci vyjadřovat k Jihlavě, jsou ve složité situaci. Tím stylem, jakým se ona prezentuje se, náš (český) fotbal nikam moc neposune. Je to především o nás, my víme, jak máme hrát a podle mého názoru jsme opět hráli dobře. Bohužel je z toho jen bod, který je pro nás ztrátou.

Ve druhém poločase skončil míč v pokutovém území Jihlavy na ruce Vaculíka, takže se mohla pískat penalta. Jak si to viděl ty?

Je to hrozně nepřehledné. Dokud nebude ve fotbale video, což bychom si všichni přáli, tak tyto sporné situace budou vznikat neustále a nic se nikdy nevyřeší.

Čekal jsi, že soupeře takto herně přehrajete?

Přiznám se, že čekal. Například jsme podobně přehráli venku i Boleslav, která je první v tabulce. Bylo to o tom, jestli dostaneme gól ze standardky, které má Jihlava silné a také proměňování našich šancí. Bohužel jsme proměnili jen jednu z nich.

 

Fotogalerie


Partneři klubu