FANSHOP

FK Dukla Praha v rámci Tour de Club na Spartaku Kbely

17. 10. 2016 | Redakce

FK Dukla Praha v rámci Tour de Club na Spartaku Kbely

Projekt Tour de Club, který propojuje profesionální a amatérský fotbal, odstartoval svou podzimní část a jeho druhou zastávkou se stal fotbalový areál Spartaku Kbely. Zdejší klub přivítal vzácnou návštěvu, kterou byli trenéři mládeže a dva prvoligoví hráči FK Dukla Praha.

Předat zkušenosti, představit nové trendy či inspirovat. To jsou hlavní myšlenky projektu Tour de Club. Na hřišti Spartaku Kbely se proto ve středu 12. října uskutečnil modelový trénink přípravek pod vedením trenérů mládeže Dukly za účasti dvou hráčů A – týmu Jana Jurošky a Róberta Kovaľa.

Kbelské naděje se rozdělily do několika skupin a na svých stanovištích se pod vedením trenérů Dukly věnovaly rozvíjení svých pohybových schopností i fotbalových dovedností. Nezapomnělo se ani na mladé brankáře, kterým své rady předal trenér mládežnických gólmanů Dukly Radek Havíř.

„Díky tomuto projektu mohou hlavně trenéři vidět, jak se na Dukle nebo v dalších větších klubech trénuje. Děti si trénink užily a bavilo je to. Možná byly trochu nervóznější, ale poslouchaly,“ uvedl trenér přípravek Dukly Petr Malý.

Také Jan Juroška si celou akci velmi pochvaloval. „Trénoval jsem s těmi nejmenšími, na kterých je ještě vidět čistá radost z fotbalu. Byla to velká zkušenost jak pro ně, tak i pro mě.“ Jeho kolega z A – mužstva Dukly Róbert Kovaľ doplnil: „Malí fotbalisté mají díky návštěvě velkých klubů možnost vidět, že se mohou někam dostat. To je může motivovat v další práci.“

Po tréninku čekala na malé fotbalisty autogramiáda hráčů a také malá odměna, která jim bude návštěvu Dukly připomínat.

Do projektu se může přihlásit i váš klub a přivítat na svém trávníku ten prvoligový. Stačí kontaktovat Grassroots manažera PFS, Luboše Zákostelského - zakostelsky@fotbalpraha.cz

 

Fotogalerie


Partneři klubu