FANSHOP

Se Slovanem se Dukle daří

10. 10. 2016 | Redakce

Se Slovanem se Dukle daří

Reprezentační přestávka je za námi a nás v sobotu čeká ligová prověrka od účastníka základní skupiny Evropské ligy. Slovan Liberec zavítá na Julisku povzbuzený předchozí výhrou nad Teplicemi.

Ačkoliv se v létě dokázali Severočeši potřetí z posledních 4 sezón probít do Evropské ligy, úvod ligové soutěže je nezastihl v nejlepším rozpoložení. Doposud si tým Jindřicha Trpišovského mohl připsat pouze dvě výhry a to nad Příbramí a již zmiňovanými Teplicemi. „Pro nás jsou to zlaté body ze všech pohledů. Chtěli jsme doma konečně vyhrát a udělat pro to vše, což se nám povedlo. Od první minuty jsme byli lepším týmem a v utkání dominovali. Přiblížili jsme se výkonům, které jsme předváděli loni, a k tomu, jak by Slovan měl hrát. Dobře se na to dívalo. Byl to náš nejlepší výkon v ligové sezoně." Takto se vyjádřil liberecký kouč pro webové stránky po posledním utkání.

Dukla se může ve vztahu k Liberci pyšnit pozitivní bilancí. Z dosavadních 10 vzájemných klání odešla poražena třikrát, ale hned v 5 případech dokázala získat všechny body. Zatím posledním vzájemným střetnutím byl úvodní zápas jarní části předešlé sezóny, ve kterém tým z Julisky herně i výsledkově dominoval a zaslouženě získal skalp Libereckých.

Během dvoutýdenní ligové pauzy měli v Podještědí celkem rušno. Důvodem byla změna na trenérském postu, avšak ne na Stadionu u Nisy, nýbrž na lavičce Sparty. Ta si po odchodu Zdeňka Ščasného dělala zálusk právě na Jindřicha Trpišovského. Avšak sám majitel Slovanu Ludvík Karl uvedl pro klubový web, že vše zůstává při starém."Pro budoucnost Slovanu bylo těžko představitelné, aby trenér odešel v rozehrané sezóně od rozdělané práce. Jsem rád, že jsme se na tom shodli i s panem Trpišovským."

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že nás v sobotu čeká zápas se zajímavým nábojem proti soupeři, který bezesporu disponuje neoddiskutovatelnou kvalitou. Proto všichni doufáme ve vítězství na hřišti i v hledišti.

Poslední utkání soupeře

FC Slovan Liberec - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 56. Folprecht, 60. Breite.
Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Boček.
ŽK: Hovorka - Kodeš, Červenka, Kučera, Vondrášek.
Diváci: 2936.

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Karafiát, Sýkora - Bartl (79. Súkenník), Breite, Folprecht, Vůch - Komličenko (85. Baroš), Markovič (67. Ševčík). Trenér: Trpišovský.

FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Ljevakovič - Fillo, Kodeš (61. Potočný), Kučera, Hora (87. Kukec) - Vaněček (67. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 35. Berger, 48. vlastní Karafiát.
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták.
ŽK: Hroššo - Bartošák, Ljulka.
Diváci: 2 358.

FK Dukla Praha: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Néstor - Berger (85. Manzia), Vašíček (88. Smejkal), Breznaník (68. Mareš). Trenér: Kozel.

FC Slovan Liberec: Koubek - Ljulka (63. Bartl), Hovorka, Pokorný, Bartošák - Karafiát - Jefremov (46. Vůch), Folprecht (80. Shala), Sýkora - Bakoš - Rabušic. Trenér: Trpišovský.

 

Fotogalerie


Partneři klubu