• Ženy - žákyně

• 27.09.2016

Žákyně mají za sebou tři malé pražské derby

V ligovém dvojutkání starších i mladších žákyň jsme na domácím hřišti v Nuslích přivítali v neděli 25.9.2016 týmy Slávie. První utkání bylo pro naše mladší žákyně nemilosrdné, ani starší žákyně nezvládly držet se sešívanými soupeřkami krok. Další zápas druhé ligy žákyň jsme odehráli na Střížkově s Fotbalovou akademií Praha.

Starší žákyně WU15

Na týmu se podepsala absence kapitánky Martiny Žilinské, která je dlouhodobě nemocná. Obranná řada byla často nekompaktní a mnoho branek do naší sítě padlo po základních individuálních chybách především v obraně. Nová brankářka Danča se neustále zlepšuje, ale zatím ji chybí zkušenosti, aby mohla lépe číst hru a tým ještě více podpořit. Když už míč dostane dobrými kombinace na útočnice, chybí nám podpora zbytku týmu.

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: „Těší mě vstřelená branka, byla to nádherná akce na jejímž konci se prosadila Terka a s chladnou hlavou zakončila. Také jsem ráda, že se Zuzka postavila k penaltě a proměnila. Tyhle okamžiky nás posilují. Zatím s tímto soupeřem nezvládáme udržet krok po celý zápas. Chybí nám rozdílové hráčky, ale pozoruji, že jako tým jsme zápas od zápasu silnější. Teď už jen zapracovat na důrazu a kombinaci a pokusit se dorovnat soupeřkám.“

FK Dukla Praha – SK Slavia Praha 2:9 (0:5)

Branky: Lišková, Lánská – Růžičková, Dinh Thanová, Hilbertová 2x, Vokáčová, Pavlasová 2x, Hašková, Prošková

Sestava Dukla: Nováková – Ryndzak, Vašičková, Maulová, Lafková, Lánská, Krůtová, Žáková, Kaplanová, Lišková, Chaloupková, Zelenková R., Bělohlávková, Smiley

Sestava Slavia: Kubíková – Hašková, Vokáčová, Růžičková, Prošková, Hilbertová, Dinh Thanová, Pavlasová, Kolářová, Potůčková, Pakostová, Bartlová, Cibulková, Camprová, Pekárková, Pouvová

Mladší žákyně WU13

V časných hodinách přivítaly mladší žákyně na Děkance pražskou Slávii. Dle očekávání se taktovky utkání ujali hosté z Edenu. Duklačky ale dobře bránily a plnily pokyny trenérů a tak celkem soupeři dlouho odolávaly, než vstřelil první branku. Ač se prohrávalo přístup holek k utkání byl bojovný a nedaly soupeřkám nic zadarmo. I přes poločasový výsledek 0-10, předvedly své maximum.

Ale do druhého poločasu vstoupily, jako vyměněné. Přestaly běhat, napadat, přístup byl naprosto odlišný než v půli první. Nakonec holky utrpěli nelichotivý debakl 0-28.

Hodnocení:
Luboš Vosáhlo – trenér: „Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeř dlouho nemohl vstřelit branku. Do druhé půle jsme vstoupili s cílem alespoň vstřelit nějaký gól. Ale cíl se míjel s realitou. Holky hrály, jako by byly poprvé na hřišti. Soupeři svým přístupem v druhé půli góly defakto darovaly.

FK Dukla Praha – SK Slavia Praha 0:28 (0:10)

Branky: Hamouzová vl. - Tenkrátová 3x, Klomínková 3x, Huňková, Rakouská 3x, Burešová, Machálková, Křivánková 4x, Petříčková, Kaletová 7x, Freislerová 2x, Bendová

Sestava Dukla: Vosáhlová Na., Nováková V. – Zvolánková, Jurajdová, Davidová, Posledníková, Hamouzová, Sýkorová, Kupková, Vosáhlová Ni., Drholcová, Knejpová, Divecká, Pařízková

Sestava Slavia: Veselá – Burešová, Černá, Fleislerová, Kaletová, Klomínková, Křovánková, Machálková, Petříčková, Rakouská, Skálová, Tenkrátová, Vostálová, Bendová, Huňková

Starší žákyně WU15B

V druhé lize žákyň na nás dnes čekal také pražský soupeř a to holky z Fotbalové akademie. První rozkoukávání pro nás nevypadalo dobře, ale postupem času se holky dostaly do klidu a začaly plnit své úkoly. Otěže utkání pevně převzaly do svých rukou a střelecká přehlídka mohla začít. Bohužel stále jsme ještě nepochopili, jak účinné je zakončení po zemi k tyči a tak jsme mnohokrát nechali brankářku hostí vyniknout. Naštěstí příležitostí bylo mnoho, takže jsme si nakonec odvezli pěkný počet vstřelených branek, ale především radost ze hry. Holky se zkoušely kličky, snažily se kombinovat. Zápas splnil svůj účel na jedničku.

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: „Během zápasu panovala v týmu skvělá atmosféra. Zkušenější hráčky podpořily mladší a začátečnice. Holky plnily všechny úkoly. Jen mě mrzí, že si stále myslí, že nemám pravdu, když po nich chci, aby nestřílely pedry na měsíc, ale zakončovaly lehkou přihrávkou k tyči.“

Fotbalová akademie Praha - FK Dukla Praha 2:8 (1:1)

Branky: Koptová, Kochanová – Lafková 2x, Bělohlávková 2x, Teissigová Si. 2x, Domínguezová, Nováková

Sestava Dukla: Fojtíková – Kleinová, Košatková, Bělohlávková, Kubičková, Bačkovská, Domínguezová, Žáková, Teissigová Sa., Teissigová Si., Lafková, Nováková, Vávrová, Zelenková

Sestava FAP: Kochanová – Kohoutová, Fraňková, Benešová, Scherksová, Koptová, Strnadová, Chvojková, Straková, Fialová, Bubeníková, Nierostková