FANSHOP

Marek Hanousek: "Sedm bodů za tři kola je úžasný počin"

25. 9. 2016 | Redakce

Marek Hanousek: ”Sedm bodů za tři kola je úžasný počin”

V utkání proti Brnu zastupoval zraněného Šimůnka v roli kapitána. Sám měl velkou příležitost dát Brnu branku. Marek Hanousek hodnotí nejen zápas, ale i přínos změny na trenérských postech a šance Dukly na vítězství na domácím hřišti v dalších kolech.

Podruhé za sebou Dukla doma vyhrála, podruhé za sebou dala 4 góly. Co na to říct?

Je to skvělé. Po těch turbulencích co se udály, bychom to asi nečekali. Po těch změnách trenéra a všech dalších, kterými jsme si prošli je sedm bodů za tři kola úžasný počin a máme z toho strašnou radost. Musíme ale zůstat nohama na zemi a dál takhle pracovat a věřit tomu. Jak vidíme, tak když budeme takhle pokračovat, bude to přinášet ovoce.

Ve dvou domácích zápasech pod trenérem Hynkem jste dali 4 góly, byl to velice atraktivní fotbal. Jak moc se na tom podepsalo to, co pan Hynek přinesl do týmu?

Nechci mluvit za ostatní, ale sám za sebe musí říct, že trenér Hynek určitě má vizi a snaží se nám něco předat. Pan Šilhavý k tomu přistupoval tak, že to nechával spíše na nás. Pan Hynek si získává náš respekt a na každý zápas vymyslí taktiku, která funguje a dá se říct, že ten styl na který jsme přešli nám vyhovuje a přináší to gólové šance, atraktivitu hry a body. Takže jenom pozitiva.

V 11. minutě jste vedli už 2:0, to bylo tím jak se vám dařilo, nebo to bylo chybami ze strany Brna?

Měli jsme ten záměr hrát od začátku. Ten zápas to samozřejmě strašně usnadní, když z první šance dáme gól. Potom jsme ale měli dát třetí, čtvrtý a bylo by de facto po zápase. Zase jsme z toho ale udělali drama, dostali jsme na 2:1 a ještě Brno nechali vyrovnat, což si myslím, že vůbec nebyl objektivní obraz hry. Klobouk dolů před klukama, že jsme se nepoložili a dokázali jsme to opět dotáhnout k vítěznému konci.

V dalších domcích zápasech tak „snadní“ soupeři nebudou, máte tu Liberec, Plzeň , Slavii. Tušíte, že z toho ještě na podzim nějaké body doma budou?

My se nebojíme žádného týmu. Naopak. Týmy, které chtějí hrát fotbal nám spíše vyhovují, ale jak se ukázalo, tak si dokážeme poradit i se soupeřem, který sem přijede bránit. Určitě nedáme kůži lacino a nevzdáváme se předem. Musím říct, že dnešní výhra je pro nás hodně důležitá a do dalších zápasů, které budou s těžšími soupeři, nám určitě pomůže.

 

Fotogalerie


Partneři klubu