• Ženy - žákyně

• 12.09.2016

Druhé kolo všech tří lig žákyň je za námi

Druhé soutěžní kolo bylo ve znamení cestování. V sobotu odjel tým starších žákyň do Trutnova. V neděli se vydal tým starších i mladších žákyň na měření sil s Hradcem Králové.

Starší žákyně WU15B

K sobotnímu utkání 2. ligy starších žákyň byl opět připraven mix týmu. Brankařské rukavice tentokrát navlékla Terka Lišková a v druhém poločase Anička Vašičková. V první půli byl dominujícím týmem domácí celek Trutnova. Nám se dařilo přejít z obrany do zálohy, poté už následovaly nepřesné přihrávky a minimální ohrožení brány soupeřek. V druhé půli se hned projevila chuť Liškové a díky důrazu jsme hned vstřelili branku a snížili na 2:1. Bohužel se začal projevovat dlouhá cesta, holky byly unavené a dělaly primitivní chyby.

MFK Trutnov – FK Dukla Praha 7:2 (2:0)
Branky: Lišková, Bělohlávková
Sestava Dukla: Bačkovská, Bělohlávková, Domínguezová, Kleinová, Košatková, Lišková, Rücklová, Ryndzak, Stogel, Vašičková
Sestava Trutnov: Fuchsová, Fischerová, Langweberová, Kroulíková, Striebliková, Šrejberová, Šípková, Šaldová, Vobrubová, Melniková, Fišerová, Seidelová

Maruška Sůrová – trenérka: "Dlouhá cesta a vysoké teploty nebyly pro fotbalové výkony ideální. Tuto soutěž máme především pro vyhrání hráček a to zatím zápasy plní, sestava se nikdy nesejde stejná. Po holkách chci, aby si zkoušely kličky a snažily se hrát, ne se bezhlavě zbavovat míče. Dostali jsme se do několik krásných akcí. Vstřelili jsme i dvě branky. Tým Trutnova byl ale lepším - kompaktnějším týmem a zaslouženě vyhrál.“

Starší žákyně WU15

V neděli byl čas poměřit síly v Hradci. Hradecký tým měl v prvním kole volno, tudíž jsme vůbec nevěděli, jaké bude mít tým složení. Holky byly odhodlané se do zápasu pustit na plno. Počasí moc nepřispívalo, bylo ještě větší vedro než v sobotu. Začátek utkání byl z naší strany opatrný, hrálo se více na naší půlce. Do hry nás dostala branka Emy Veverkové, která zvládla míč téměř z brankové lajny dopravit do brány. Holky se okamžitě zvedly a naše hra se začala zlepšovat. Bohužel následoval nedůraz a nedostoupení hráček v našem vápně a Hradec srovnal stav. V druhé půli jsme se dostávali do mnoha šancí, Lišková několikrát orazítkovala branku, bohužel bez neskórovala. Maulová se několikrát snažila o zakončení zpoza vápna, ale střelám chyběla razance. Do zakončení se dostalo i několik dalších hráček, ale bohužel bez úspěchu. Dostat vítězství na naši stranu se nám podařilo až z kopačky Báry Lafkové, která luxusní střelou po nádherné akci nedala domácí brankářce šanci. Za zmínku ještě stojí pokus Hradce opět o dotažení, samotný únik hradecké útočnice, který však lapila dobře chytající Lánská.

Hradec Králové – FK Dukla Praha 1:2 (1:1)
Branky: Šolínová – Veverková, Lafková
Sestava Dukla: Lánská - Fojtíková, Kaplanová, Krůtová, Lafková, Lišková, Maulová, Nováková D., Ryndzak, Vašičková, Veverková, Zelenková, Žáková, Žilinská
Sestava Hradec: Voříšková – Grimová, Šubrtová, Sedláčková, Hachová, Pražienkova, Šolínová, Slezáková, Reslerová, Vejrová, Rejnková, Hegrová, Kinclová, Kordová, Holcová, Minářová, Zítková, Zemanová

Maruška Sůrová – trenérka: „Do Hradce jsme odjížděli s pokorou, neboť v loňské sezóně nás tento tým předčil ve všem. Netušili jsme jakých změn tým doznal a jak silný bude. Trochu mě mrzí ospalý začátek, kdy jsme se zbytečně nechali zatlačit. Od naší vstřelené branky už se mi výkon týmu líbil, holky dostupovaly soupeřky a snažily se vystihnout již přihrávku. Chyba při naší brance se opakuje neustále, všechny holky civí na balón a nenaberou hráčky ve vápně. Na tomto musíme opravdu zapracovat. Druhá půle byla z naší strany skvělá v tahu dopředu, měli jsme mnoho příležitostí ke skórování, ale chybělo přesnější či důraznější zakončení.

Holkám chci poděkovat za týmový výkon a odhodlání s vysokým nasazením i v tak extrémním počasí. Ukázali si, že vše jde, stačí jenom chtít a bojovat.“

Mladší žákyně WU13

Velmi horké počasí se projevilo na našich hráčkách. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Ve všem jsme byli o krok pozadu. A tak poločasové skóre bylo 11-0. Po přestávce jsme se trochu fotbalově zvedli, ale i tak jsme si vážnější šanci nepřipravili. Tak jsme i druhé utkání prohráli, tentokrát 17-0.

Hradec Králové – FK Dukla Praha 17:0 (11:0)
Branky: Hegrová 6x, Pražienková 4x, Minářová 3x, Kácovská, Zemanová, Jelínková, Hrušková
Sestava Dukla: Vosáhlová Na. – Davidová, Drholcová, Kanzelsbergerová, Knejpová, Lábusová, Nováková V., Posledníková, Sýkorová, Štědrá, Zvolánková
Sestava Hradec: Holcová – Hrušková, Kácovská, Hegrová, Minářová, Pražienkova, Vodová, Zemanová, Jelínková, Mikanová

Luboš Vosáhlo – trenér: „Utkání se nehodnotí dobře, protože oproti minulému utkání jsme nesplnili nic. Jestli se na holkách projevilo tropické počasí nevím, ale oba týmy měly stejné podmínky. Jediným pozitivem byl výkon Natyny v brance, která předvedla několik bravurních zákroků.“