• Rozhovory

• 11.09.2016

Jakub Považanec: "Je to zbytečná ztráta bodů."

Byl hodně vidět. Po spolupráci s Juroškou otevřel skóre a měl i další zajímavé střelecké příležitosti. Jakub Považanec dostal od trenéra pokyny pohybovat se výš, než tomu bylo v předchozích zápasem a bylo vidět, že mu to svědčí. Spolu se svými spoluhráči v Jablonci dosáhl pouze na bod a sám přiznává, že po slušném výkonu především ve středu hřiště je remíza málo.

Jak bys zhodnotil dnešní výkon proti Jablonci?

Dnes jsme dali rychlý gól a myslím si, že 90 % zápasu jsme hru kontrolovali. Bohužel po jedné naší chybě, kdy jsme nebyli dost důrazní u lajny, jsme dostali gól. Je to zbytečná ztráta bodů.

Jak těžký byl zápas z toho pohledu, že jste v týdnu přišli o trenéra?

Tak trenér na hřišti není, jsou tam hráči. Myslím, že žádné výrazné změny ve hře nebo v přípravě na zápas nebyly. Vedl nás asistent pana Šilhavého Hynek, který se snažil pokračovat ve stylu, který jsme dosud praktikovali, jak pod trenérem Šilhavým, tak pod trenérem Kozlem.

Jak cenný je dnešní bod?

Před zápasem bychom bod asi brali, ale podle průběhu utkání je dnes bod málo.

Jablonec jste přehrávali hlavně ve středu hřiště…

To byl takový náš záměr. Já jsem se posunul trochu výš, trenér mi říkal, abych si hledal volné prostory. Z toho jsme především dneska profitovali.

Ve středu ses vrátil ze srazu slovenského reprezentačního A týmu. Co sis z něj odnesl?

Odnesl jsem si jednoznačně motivaci do další práce a možná mi to dnes pomohlo i ke gólu. (usměje se).