• A-tým

• 15.08.2016

Marek Hanousek: „Pro diváky to mohlo být hezké utkání.“

Kvůli zranění nového kapitána Jana Šimůnka oblékl opět pásku na ruku a dovedl Duklu k prvním třem bodům v novém ročníku ePojisteni.cz ligy. Marek Hanousek je rád, že se neopakoval scénář z minulého kola a všechny body zůstaly na Julisce.

V minulém kole na půdě Slovácka přišli hráči Dukly o dvoubrankové vedení v poslední čtvrt hodině. „Ono to nebylo jen na Slovácku, minulou sezónu jsme takovýchto případů měli strašně moc. Samozřejmě se učíme každým zápasem, abychom to dotahovali do vítězného konce a dnes se to naštěstí povedlo.“

Zápas proti Votrkům se hrál ve slušném tempu, což z něj učinilo divácky atraktivní střetnutí se šancemi na obou stranách. „Je třeba smeknout před Hradcem, který nikterak nebetonoval a chtěl hrát. Myslím si, že to dnes mohlo být pro diváky poměrně hezké utkání.“

Vliv na průběh utkání měl i brzký gól, který přišel z hlavy Michala Smejkala po standardní situaci již po šesti minutách utkání. Díky tomu mohli domácí hrát uvolněněji a více kontrolovat hru. „Gól v 6. minutě nás uklidil a hrálo se nám poté lépe. Už jsme nemuseli hrát riskantní přihrávky, protože gól, který jsme chtěli vstřelit, jsme už vstřelili a to nás uklidnilo.“

Okolo 60. minuty Hradec několikrát zahrozil, ale hráči Dukly dokázali odpovědět dvěma góly a do konce zápasu už Hradecké do žádné vážnější příležitosti nepustili. „Naštěstí jsme ve druhém poločase další dvě branky přidali, takže jsme rádi za to, že to takhle dopadlo.“