FANSHOP

Jan Šimůnek: "Musíme se ponaučit"

6. 8. 2016 | Redakce

Jan Šimůnek: ”Musíme se ponaučit”

Jan Šimůnek hledá důvody nepovedené koncovky utkání se Slováckem a popisuje inkriminovanou situaci z nastaveného času, ze které padl vyrovnávací gól.

Jak bys zhodnotil závěr utkání?

Konec jsme určitě nezahráli dobře. Měli jsme vpředu více podržet balón a také nám možná trochu chybělo i štěstí. Musíme se z toho ponaučit a tyto závěry zápasů zvládat lépe. Každopádně teď musíme uhrát 3 body proti Hradci.

Při vyrovnávacím gólu si nešťastně hlavou prodloužil míč. Jak si tuto situaci viděl?

Já jsem se snažil odehrát míč pryč. Letělo to mým směrem, ještě jsem trochu couval a snažil jsem se ho aspoň škrtnout. Možná kdybych míč nehrál vůbec, tak by to bylo lepší, ale s tím už člověk nic nenadělá.

Velkou část zápasu jste hráli velmi dobře a Slovácko jste do velkého množství příležitostí nepouštěli. Čím to, že ten závěr vypadal jinak? Hrálo roli domácí prostředí?

I když příliš lidí nepřišlo, tak ten malý stadion s tribunami, které jsou blízko, nějaké kouzlo určitě má. Mluvil jsem před zápasem s Hanym (Marek Hanousek) o tom, že tento faktor hrál roli i v minulém zápase Dukly tady v Uherském Hradišti, který kluci prohráli 4:3.

Dnes to byl poměrně ostrý zápas…

Myslím si, že tady jsou tím trochu známí. Často chodí do soubojů, hrají agresivní, nepříjemný fotbal a nám to dělalo trochu problémy. Proto jsme hráli i více dlouhých balónů zezadu, i když se normálně snažíme hrát po zemi.

 

Fotogalerie


Partneři klubu