• Klub

• 27.07.2016

Shrnutí předsezonní tiskové konference

Tradiční předsezonní tisková konference proběhla netradičně v zasedací místnosti Top4Football, který je novým partnerem klubu pro novou sezonu. Této pravidelné události se zúčastnil předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner, výkonný ředitel Ing. Michal Šrámek, sportovní ředitel Günter Bittengel, hlavní trenér Jaroslav Šilhavý a letní posila Jan Šimůnek.

Ing. Bohumil Paukner hovořil o střízlivějších ambicích, než které byly proklamovány na loňské předsezonní tiskové konferenci. „Chtěli bychom hrát v první polovině tabulky a byli bychom spokojení, kdyby se nám to podařilo.“

Ing. Michal Šrámek zmínil nové partnerství se sportovním areálem v Roudnici nad Labem. „V Roudnici máme celoroční zázemí pro kvalitní přípravu A-týmu, někdy ve spojení s juniorským týmem.“ Dále hovořil o velmi aktuálním tématu a tím byl dnešní podpis dvou zkušených fotbalistů, kteří by měli vyztužit zadní řady sestavy. „Těmito podpisy jsme uzavřely první tým pro nejbližší utkání tak, aby všichni noví hráči byli trenérům k dispozici.“

Jaroslav Šilhavý hodnotil přípravu i současné složení kádru. „Změn bylo o něco více, než jsem očekával, nicméně si myslím, že naše sportovní ambice se posunou v čase. Myslím, že se nám podařilo zabudovat nové hráče a vše vyústilo ve tři kvalitně sehraná utkání na soustředění v Rakousku.“

Günter Bittengel se ujal představení dresů pro novou sezonu, ve kterých Dukla navazuje na svoji tradici. Odpovídal na otázky i o konkrétních hráčích, kteří s Duklou absolvovali přípravu, ale na testech neuspěli. „Jirka Jeslínek odcestoval s týmem na soustředění na přání trenéra, ale nakonec jsme se rozhodli ho neangažovat i v souvislosti příchodu Petera Olayinky z Gentu.“

Jako jedna z hlavních posil letního přestupového období mluvil Jan Šimůnek na tiskové konferenci například o rozdílech v trénincích v Německu a v Čechách. „Myslím si, že není pravda, jak se říká, že se v Německu trénuje více než v Čechách. Naopak musím říct, že zde trénujeme minimálně na stejné úrovni a někdy dokonce i více. Především co se týká rozcvičení a protažení s kondičním trenérem, tak to jsme v Německu moc neměli.“