• Juniorka

• 18.07.2016

Juniorka a starší dorost zahájily letní přípravu. Vznikne i nová kategorie U20

V minulém týdnu zahájily nejstarší mládežnické týmy svou přípravu na nový soutěžní ročník. Jejich fungování se pro nastávající sezonu změní. Kamenná juniorka jako tým zanikne, vznikne však nová kategorie U20. A jak to bude všechno fungovat?

Juniorský tým prošel za své fungování v Dukle jistými vývojovými zvraty dle aktuálnosti různých faktorů. Je tomu tak i letos. „Nebudeme mít kamennou juniorku. Hráči z kádru juniorky, kteří na základě našich možností splňují podmínky pro tréninkový proces s prvním týmem, s ním nastoupili do přípravy,“ uvedl asistent trenéra A-týmu a trenér juniorky, Jaroslav Hynek.

Dále bude kategorie U20, kde budou stěžejně trénovat všechny ročníky 97, kteří již nemohou hrát za dorost, 98 a 99 (kategorie U19). „Pro ročník 97 to bude specifické v přesouvání se dle tréninkového mikrocyklu v určitých dnech ke skupinovému tréninku A-týmu a po nominaci na mistrovská utkání prvního týmu se vytvoří kádr pro utkání juniorské ligy. Je to pro všechny nový mechanismus, který budeme postupně vyhodnocovat a bude trvat tak dlouho, jak se nám bude zdát efektivní,“ dodává Hynek.

Příprava pro ročník 97 bude kratší, ač ji zahájili společně s kategorií U19 v minulém týdnu, první mistrovský zápas je čeká už 3. srpna proti Teplicím.

V týdnu od 18. do 23. července stráví oba týmy na soustředění v Nymburku, kde odehrají dvě přátelská utkání.

Starší dorost U19 pak čekají ještě tři přátelská utkání, soupeřem jim bude Dynamo Dresden, Liberec či St. Pölten.

Termíny přípravných utkání U21

SO 16. července FK Dukla Praha U21 – SK Štětí 14,00 (Roudnice nad Labem)
ST 20. července FK Dukla Praha U21 – FK Litoměřice 17,30 (Nymburk)
SO 23. července FK Dukla Praha U21 – SK Český Brod 10,00 (Nymburk)