• Klub

• 03.07.2016

Sportovní areál Pod Lipou - podívejte se, kde hráči trénují

V pondělí začalo A-mužstvo trénovat ve Sportovním areálu u Roudnice nad Labem. Vedení FK Dukla Praha se domluvilo se společností F. A. Pod Lipou v čele s JUDr. Václavem Vohánkou, na ročním užívání. „Hráči budou využívat sportovní areál k tréninkovému procesu do konce podzimní části sezony a do Roudnice se vrátí po zimním soustředění před začátkem jarní části sezony,“ uvedl člen představenstva a sportovní ředitel klubu Günter Bittengel.

Jak areál vypadá?

„Hráči mají k dispozici tréninkové plochy s přírodní trávou. Celkem se jedná o čtyři hřiště, včetně hlavního hřiště s tribunou a UMT,“ popisuje jednatel společnosti F. A. Pod Lipou, JUDr. Václav Vohánka.

Vedlejší tréninkové plochy.

Dále využívají kabiny, v počtu, který aktuálně potřebují. „Nyní to je bývalá kabina našeho áčka, kterou například využívali i hráči národního týmu. Svou vlastní kabinu mají maséři a hned vedle je objekt sauny a ochlazovacího bazénu. Trenéři mají k dispozici kabinu, která slouží zároveň jako kancelář, kde mohou odpočívat a připravovat se na tréninky.“

Na snídani a oběd chodí hráči do velké zasedací místnosti, využívané i jako VIP salónek. „Stravují se odděleně, aby nebyli ovlivňováni ostatními týmy, které tu jsou v letních měsících na soustředění.“

VIP salónek.

Nechybí tu ani beachvolejbalové hřiště, hala, posilovna a běžecké tratě. „Vše využívají třeba basketbalisté, ale i veslaři a další.“

Posilovna.

Beachvolejbalové hřiště

Mezi tréninky mají hráči k dispozici pokoje, každý se svým lůžkem. „Zde mohou před a po tréninku odpočívat. Někteří hráči zde v týdnu zůstávají i přes noc.“

Zleva: Člen představenstva a výkonný ředitel klubu, Ing. Michal Šrámek , jednatel společnosti F. A. Pod Lipou, JUDr. Václav Vohánka a člen představenstva a sportovní ředitel klubu, Günter Bittengel.

Kde se areál nachází?