PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Nejmenší fotbalistky Dukly porazily Slávii

15. 6. 2016 | Redakce

Nejmenší fotbalistky Dukly porazily Slávii

Výborné zakončení sezóny čekalo naše nejmenší fotbalistky. Každým mistrovským utkáním byly blíž a blíž vítězství, až se jej v posledním mistrovském utkání dočkaly. S přehledem si poradily s hráčkami pražské Slávie a konečně prolomily smůlu, která se jich držela jako klíště.

Utkání proti Sešívaným bylo tentokráte přeloženo na pondělí a to dokonce na pozdní půl sedmou. Vzhledem k tomu, že zbytek týmu měl trénink, dorazila většina hráček již na 17:00, jak jsou zvyklé. Díky tomu bylo více času se rozehrát a zatrénovat si před vrcholným utkáním.

Začátek zápasu se nakonec ještě nepatrně opozdil díky zdržení rozhodčího v kabinách. Jakmile však pískl do píšťalky, pustily se Duklačky do zápasu s obrovskou chutí a bojovností. Netrvalo to dlouho a Nicol zařídila, že jsme šli do vedení. Takový úvod očekával snad jen trenér, který věděl, proč si tuto hráčku na zápas vybral. Nicol je obrovská milovnice fotbalu a zapálená hráčka. Jako jediná v naší sestavě byla ročníku 2006 a tak své zkušenosti patřičně využila.

V sezóně jsme měli velmi často dobrý nástup do utkání, ale pak jsme zápas ztratili. Tentokráte tomu ovšem bylo jinak. Fotbalistky Dukly zabraly ještě víc a během chvilky to už bylo 2:0. Holkám se v očích rozzářila jiskra a začaly doufat, že to tentokráte vyjde. Soupeřky nepouštěly k žádné střele a již na půlce Slávistkám odebíraly míče. Díky tomu, jsme přidali další gól a vedli 3:0

Nemá smysl popisovat celé utkání dopodrobna. V další části zápasu nechal trenér Nicol více na střídačce a dal holkám prostor, aby si to utkání dobojovaly. Nikol nám pomohla nastartovat a udržet dobrou morálku. Za pomoc jí skutečně moc děkujeme. Nebyla však jediná, kdo se o vítězství zasloužil. Výborně hrál praktický celý tým a tak se mezi střelce zapsaly Hanka, Mája, Viki, Danča a také Verča. Gábina předvedla kličkovanou, jakou svět neviděl, jen škoda, že se neprosadila střelecky. Veronika a Lucka bojovaly a dobře nahrávaly. Výborný den měla i Isabelka, která už při rozcvičení ukazovala, že má svůj den. No a velkou pochvalu také zaslouží gólmanka Anežka, která celkem za svá záda pustila míč pouze 4 krát. Dukla Praha vyhrála 8:4.

Hodnocení trenéra: „Konečně se ta miska vah překlopila na druhou stranu. Sezóna je za námi a je zakončená, jak jen to nejlépe šlo. Je za námi obrovský kus práce a za to si všichni zasloužíme pochvalu. Tohle utkání jsme s přehledem ovládli a je vidět, jak je psychika neuvěřitelně důležitá. Je potřeba si uvědomit, že to nebyl jeden z mnoha zápasů, ale bylo to něco, co v hráčkách zůstane hodně dlouho, a byl bych rád, kdyby to ovlivnilo i rodiče. Právě správné povzbuzování a fandění z hlediště může být to, co nám pomůže i příště vyhrát, protože jsem přesvědčený, že kdyby místo Nicol nastoupila zraněná Adélka, tak bychom byli schopni vyhrát úplně stejným způsobem. Vyzdvihnout dnes ještě jednou zaslouží dívky ročníku 2008 a 2009 (Hanka, Gabča, Anežka, Mája), které hrály proti Slávistkám, kde více než půlka týmu byla starší než ony. Do léta nás čekají ještě dvě akce, které jsou velmi důležité směrem do nové sezóny a to přátelské utkání tento pátek a za čtrnáct dní turnaj v Německu a tam se ukáže, zda tyto čtyři mají na to, stát se lídry týmu pro příští rok.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu