PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Velký úspěch malých fotbalistek Dukly na letošním minicupu

12. 6. 2016 | Redakce

Velký úspěch malých fotbalistek Dukly na letošním minicupu

Poslední minicup máme za sebou a tak můžeme nejen hodnotit dnešní turnaj, ale celý ročník. Super, super, super. Nejmladší fotbalistky nám udělaly velkou radost a dobré jméno Pražské Dukle. I v posledním turnaji jsme vyhráli několik zápasů a získali velkou pochvalu za individuální soutěže.

Poslední minicup jsme opět využili zejména k sbírání zkušeností nových hráček. Sedm dívek sležených z 2 zkušených a 5 relativně nových, dokázalo opět porazit několik klučičích týmů a to nebylo vše. Dnešní turnaj obsahoval také dvě vložené soutěže. Slalom a střelbu. V první jsme neuspěli, ale v druhé prošly do dalšího kola až na jednu hráčku všechny naše fotbalistky. To se nepovedlo žádnému týmu. Dalším kolem prošly dál tři z šesti a do úplného finále šla také Mája Stloukalová. Ta nakonec získala krásné třetí místo.

Dnešní turnaj jsme procházeli se střídavými výhrami a prohrami. Hráli jsme celou řadu vyrovnaných utkání a dobře hrála i úplně nová Lenka. Výborně zahrála také Chatlotta, Silva, nebo tradičně Mája. Gabina potřebovala opustit brankařský post aby mohla klukům motat hlavu a také střelit gól. Jeden gól si také připsala Silva z povedené penalty a svou první trefu zaznamenala Eliška. Nikitka se dnes sice netrefila, ale bojovala jako lev. Velká pochvala všem za zasloužené 6 místo z 12 celků.

Hodnocení trenéra: „Mé hodnocení bude věnované celému minicupu. Velmi děkuji organizátorům za nejlepší akci u nás pro tyto nejmladší fotbalisty. Viděl jsem hodně talentovaných fotbalistů a fotbalistek a jsem rád, že jak oba týmy kluků z Dukly, tak naše dívky patřily k nejlepším. V týmu našich dívek vždy byly hráčky, které mají nějaké zkušenosti a dívky úplně nové. Vždy když jsme vyhrávali, stáhl jsem lepší dívky ze hry a dal mnohem více prostoru těm méně zkušeným. Konečné 30. místo ze 46 týmů znamená, že naše holky dosáhly lepších výsledků než 16 týmů kluků. A to vše s celou řadou nových holek. To je opravdu super a beru to ještě více pozitivně s tím, že jsem mohl kdykoliv vzít jen ty nejlepší a umístit tým na lepší příčce. Minicup nám umožnil rozehrát celou řadu dívek, které v příští sezóně budou oporou týmu. To je pro mne velké vítězství a největší je to, že holky minicup bavil a moc si ho užily.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu