FANSHOP

Mezinárodní turnaj ve francouzském Lille 13. - 17. 5. 2016

25. 5. 2016 | Redakce

Mezinárodní turnaj ve francouzském Lille 13. - 17. 5. 2016

Na mezinárodním turnaji ve francouzském Lille je Dukla pravidelným účastníkem. Letos si z Francie kluci přivezli krásné 3. místo! Jak vypadala cesta za ním, a co vše kluci zažili, si přečtěte ve vyprávění jejich trenéra Tomáše Večeři.

Ve čtvrtek 12. 5. ve večerních hodinách jsme vyrazili  z Julisky autobusem na zahraniční turnaj do francouzského města Lille. Ihned po pár metrech naši řidiči ukázali výbornou týmovou práci při couvání úzkými dejvickými uličkami. Dobrá nálada a vřelost z řidičů sálala po celou dobu výletu.

Kromě samotného turnaje se nám za pomoci Davida Rozehnala podařilo zajistit tři doprovodné akce. Hned po příjezdu v pátek odpoledne jsme navštívili tréninkové centrum OSC Lille, kterým nás provedl manažer “A” týmu. Areál umístěný v přírodě nás nadchnul. Prohlídli jsme si tiskové centrum, síň slávy, kabinu “A” týmu, regenerační linku, posilovnu atd. 

V sobotu večer jsme vyrazili do Belgie na utkání první ligy mezi Ostende (Rozehnal) 
a Gentem. Oba týmy hrály o místo v příštím ročníku poháru UEFA (3 kola do konce - 4 body navíc měli hosté). Tempo,  nasazení bylo na velmi vysoké úrovni, průběh velmi napínavý a atmosféra elektrizující. V samotném závěru domácí vstřelili vítězný gól, což spustilo velkou vlnu radosti mezi fanoušky. Fotbal ve velké intenzitě nahoru dolů se líbil všem.

Volný čas v mezi utkáními v nedělním programu jsme využili k návštěvě Honzy Verbíka, pro kterého turnaj skončil už v prvním utkání. Nakonec zde musel podstoupit operaci zlomené lýtkové kosti. Honza tuto těžkou situaci zvládl pozitivně a ve stejném duchu dopadla operace, následný převoz taxi do Prahy a jeho vyhlídky na rychlé uzdravení. Velké poděkování za péči a vyřízení potřebné komunikace a dokumentů s první pomocí, záchrannou službou a personálem v nemocnici patří paní Urbanové a Natálii Křížové. Honza se dočkal i velkého překvapení v osobě Davida Rozehnala, který ho v nemoci také navštívil.

Kluci se s Davidem potkali v pondělí ráno a téměř hodinu s ním diskutovali nejen o tom, jaké je to být hrajícím profesionálním fotbalistou v zahraničí (13 let).

Večer jsme se rozloučili s pořadateli, kteří chválili náš tým za přístup a předváděnou hru, a vyrazili směr Praha.

VÝSLEDKY UTKÁNÍ SKUPINY

Dukla Praha U15 - Bethuni (Fra) 1:0 (1:0) 2x15´
Branka: Dostál
Dukla Praha U15 - Wroclaw (Pol.) 12:0 (1:0) 2x15´
Branky: Hodek 6, Novák, Dostál 2, Hrubeš, Janků 2
Dukla Praha U15 - Mouscron (Bel.) 4:0 (1:0) 2x15´
Branky: Hodek 2, Dostál, Hrubeš
Dukla Praha U15 - Lesquin (Fra - Lille) 0:1 (1:0) 2x15´

ČTVRTFINÁLE

Dukla Praha U15 - Vilneuve D´Asque (Fra - Lille) 4:0 (3:0) 2x15´
Branky: Hodek 2, Dostál 2

SEMIFINÁLE

Dukla Praha U15 - Bethuni (Fra) 0:2 (0:1) 2x15´

O 3. MÍSTO

Dukla Praha U15 - Mons (Fra) 5:0 (3:0) 2x20´
Branky: Janků, Urban, Novák, Nový, Hrubeš

 

Fotogalerie


Partneři klubu