PORTRÉTY Z JULISKYSamuel Dancák
    FANSHOP

Zelené kolo znovu pomůže. SYNOT liga podpoří pacienta po operaci nádoru mozku

6. 5. 2016 | Redakce

Zelené kolo znovu pomůže. SYNOT liga podpoří pacienta po operaci nádoru mozku

Ještě než se definitivně uzavře opona SYNOT ligy, podpoří česká nejvyšší soutěž dobrou věc. V rámci Zeleného kola, které se pořádá tento víkend pod záštitou Nadačního fondu Zelený život, věnují společnosti Eurovia a skupina PRE částku sto tisíc korun šestnáctiletému Karlovi P, který se zotavuje po operaci nádoru mozku.

Do podpory pacienta, který má blízký vztah k fotbalu, se zapojí i všechny kluby SYNOT ligy. Finanční sbírka, za kterou stojí Nadační fond Zelený život a společnosti Eurovia a Pražská Energetika, pomůže Karlovi P. uhradit náklady na výměnu endobarieru. Ten pomáhá pacientovi korigovat enormní rozvoj obezity, který po jeho operaci v roce 2010 nastal.

„Ráda bych poděkovala našim partnerům Eurovia a Pražské energetice při získání finančních prostředků pro Karla P. Od nové sezóny bychom rádi spustili několik dalších projektů na podporu těžce nemocných dětí a mládeže ve spolupráci se všemi fotbalovými kluby ligy, našimi partnery, ale i veřejností“, řekla Jitka Veselá, předsedkyně správní rady NF ZŽ.

Kluby SYNOT ligy podpoří tohoto chlapce v rámci 28. kola jednotnými nástupy, kdy si hráči navléknou šály a jejich dětský doprovod trika Zeleného života. Týmy se navíc společně vyfotí s bannerem Zeleného života, aby upozornily na nutnost pomoci těm, kteří ji potřebují.

„Těší mě, že se do aktivit Zeleného života zapojují všechny celky SYNOT ligy. Tento projekt má za úkol ukázat, že fotbal dělá spoustu pozitivních a užitečných věcí,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

 

Fotogalerie


Partneři klubu