PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

WU11: Víkend plný fotbalu

4. 5. 2016 | Redakce

WU11: Víkend plný fotbalu

Starší přípravka dívek měla tento víkend velmi nabitý program, v sobotu se cestovalo do Hradce, v neděli vyrazila děvčata do Cholupic. Prohlédněme si společně, jak se jim dařilo.

Turnaj v Hradci Králové

V sobotu 30. dubna by každý plánoval, kam na čarodějnice, hráčky pražské Dukly se vydaly rovnou do Třebše, kde je čekal letošní poslední dívčí turnaj. V konkurenci Dobrovíze, Trutnova a domácí Třebše odehrály dívky nejlepší letošní turnaj. Hned v prvním utkání je čekaly soupeřky z Trutnova, určitě nikdo vůbec nepočítal s tím, jak by naši malí mimoni mohli zápas odehrát. Odezněl pokřik a turnaj se rozběhl. Holky ukázaly přesně to, co opravdu umí, měly výborné nasazení a nakonec se dokázaly také prosadit. Celkem 8 branek padlo do sítě soupeře a WU11 tak slavila první letošní vítězství mezi dívkami.

Do druhého utkání nastoupily naše baletky proti domácí Třebši, kde výsledkově zápas skončil vskutku přesvědčivě 1:4 z našeho pohledu, ale naopak hra byla velmi skvělá. Holky navázaly na první utkání a pokračovaly v přesvědčivém výkonu. Tentokrát už ale produktivita klesla, přesto děvčata „vyhrála“ podruhé. Dostala 3 nechytatelné góly do horních prostor brány, ale v hře se prezentovala daleko, daleko lépe. To v posledním utkání, když vstupovala přípravka do posledních 40 minut a za sebou měla 80 minut, už opravdu na hráčkách ve vínovém byla vidět únava, k tomu byl velmi kvalitní soupeře, který nás přehrával a zvítězil jasných 12 ku 2. Hodně povedený turnaj našich holek, který zakončil dívčí sezonu.

Výsledkový servis:
Dukla Praha – MFK Trutnov 8:1
Dukla Praha – Sokol Třebeš 1:4
Dukla Praha – Sokol Dobrovíz 2:12

Sestava Dukla Praha:
Synovcová – Kolowrat, Černá, Šilhavá, Kupková, Kanzelsbergerová, Mocová

Branky děvčat v turnaji:
Mocová 4x, Černá 3x, Kupková 2x, Šilhavá 2x

Jakub Kowolowski, trenér: „Začnu tím nejhezčím. Velmi si vážím toho, jak jsme se prezentovali na turnaji, ale jako výhru bych označil to, že rodiče vám dají za pravdu. Hodně se držím směru, který jsem si v přípravce nastavil. Když vídám ostatní týmy, vidím u nich výkopy, odkopy od brány, házené míče až na půlku, první myšlenka obránců je nákop dopředu a pak mi to přijde jako doufání v to, že nějak se to skrze soupeře dostane. Ano, velmi to pomůže v tom, že nedostanete z 10 třeba 5 branek, ale to je přesně to, kde se mění člověku pohled na celou věc.

Tvrdil jsem, že jakmile se nám podaří udržet nastavený trend, budeme se snažit hrát od brankáře kombinačně, děvčata budou umět 1:1, 2:1, případně i 3:2 řešit správně, výběrem správného prostoru či hledáním volné hráčky, a ani za nepříznivého stavu neustoupíme, bude to vítězství ještě sladší. Prosím, vraťme se k utkání s Trutnovem. Byl jsem tak dojatý, že takových okamžiků u nás ve fotbale je málo, zažíváme jich málo. Přehráli jsme soupeře a k tomu se i prosadili gólově, nádherná odměna pro všechny, co tam byli. Krásný prožitek fotbalového zápasu přípravek. Rodiče i hráčky si zápas moc užívali, ale má to ještě skrytý „text“ mezi řádky.

U něho přepnu na druhé utkání, skvělá hra, prohra 1:4, zní to divně, ale uvědomění, že jsme v přípravce, je to nejdůležitější. Moje holky se fotbalu teprve učí, to, co se naučíme v tuto dobu, prodáme až v budoucnu. Tam jsou nákopy a veškeré degradace hry kvůli prosazení výsledku zbytečné, děvčata potřebují hrát, tzn. stále se pokoušet překonávat soupeře kombinačně či individuálně po kličce, naučit hráčky přemýšlet o tom, co dělají. A přesně tak jsem vnímal druhý zápas. Hráčky byly zklamané, že nevyhrály, určitě cítily, že byly lepší, ale já jsem odcházel s úsměvem, protože jsem přesně viděl to, co jsem chtěl.

Chtěl bych všem moc poděkovat, hráčkám, rodičům, Dukle, všem, co se podílejí na tom, že si všichni společně můžeme užívat tyto skvělé fotbalové chvíle.“

TJ Sokol Cholupice – FK Dukla Praha 2:22

Branky Dukly: Šebrlová 2x

Sestava Dukla Praha:
Nováková D. – Kolowrat, Synovcová, Kupková, Šilhavá, Kanzelsbergerová, Páleníková, Výrutová

V neděli nastoupila děvčata proti klukům, zápas to pro ně byl jistě velmi náročný. Holky ale měly chuť a bojovaly, co jim síly stačily. V utkání se dvakrát prosadila Kačka Šebrlová, která odehrála opravdu výborné utkání. Každá další hráčka zaslouží také pochvalu za přístup k zápasu, kdy i po několika obdržených gólech byla touha vstřelit a radovat se z dalšího gólu. Utkání se zastavilo nakonec na dvojkovém skóre, které by jistě mohlo být menší, přesto však zápas ukázal, že i v takové konfrontaci se holky dokáží prosadit a zahrát si s míčem.

Jakub Kowolowski, trenér: „Klasické utkání s klukama, kdy hráči kluků hodně střílí z dálky velké rány a pro nás se mnoho z nich stává nechytatelným. Tentokrát soupeř přidal i fotbalovost a měl několik pěkných akcí. Mé hráčky si také něco málo vytvořily, jen pro jejich radost a úsměvy je škoda, že tam toho neskončilo více.

Celý víkend se nám nakonec povedl, cítím, že jsme ho zvládli v dobrém podání. Jako jedinou kaňku vnímám to, že jsme se nesešli ve větším počtu kvůli nemocem, školám v přírodě a dalším rodinným akcím. Bohužel, ani dvě akce tomu nijak nepomohly. Další víkend máme již jednu akci, a tak pevně věřím, že počtově už to bude jiné.“
 

Fotogalerie


Partneři klubu