• WU15

• 14.04.2016

Žákyně z Pardubic bez bodů

V sobotu 9.4.2016 zajely žákyně na půdu třetího celku ligy – Pardubic. V zápase starších žákyň se představila čerstvá posila Nikola Kaplanová. Další změnu v sestavě zaznamenal post brankářky. Rukavice žlutých baletek navlékla hráčka z pole Senická a v bráně čarovala. Holky předvedly bojovný výkon, ale z vítězství se neradovaly. Mladší žákyně nenavázaly na skvělý zápas z pátečního tréninku proti klukům a soupeřky je vysoko deklasovaly.

V pozměněné sestavě se naše holky vrhly do hry. Bohužel šťastnějším týmem byly domácí hráčky. Vedení se ujaly v 15. minutě. Dvě minuty na to mohly baletky srovnat. Do samostatného úniku se dostala Chaloupková, která však neproměnila, když trefila brankářku. Dále se hra přelévala na obě strany. V druhém poločase se hra našich děvčat ještě zlepšila, ale lepší soupeřky to nestačilo. K vidění bylo několik pěkných akcí, které bohužel nedošly až do zakončení.

SK DFO Pardubice– FK Dukla Praha 0:1 (0:1)

Branka: 15. Vrabcová
Sestava Dukla: Senická – Zelenková, Kaplanová, Macečková, Šiknerová, Králová, Žilinská, Žočková, Krůtová, Chaloupková, Fominychová, Makalová, Teissigová Sa., Teissigová Si., Fojtíková

Sestava Pradubice: Bidlová – Plivová, Grundmannová, Bažoutová, Novotná, Fialová, Prokůpková, Vrabcová, Vodvárková, Kolářová, Spilková, Zoreníková, Jedličková, Hlušičková, Beránková

Marie Sůrová, hlavní trenérka WU15: „Jsem ráda, že několik změn v sestavě bylo ku prospěchu hry. Do týmu se zapojila naše nová posila Nikola Kaplanová. Ze zdravotních důvodů nemohla chytat Adéla Makalová. Karču Senickou, která se rozhodla hájit naši branku, musím pochválit, tým několikrát podržela. V zápase nám začala fungovat záloha, celý tým podal mnohanásobně lepší výkon, než v minulém kole. Přitvrdily jsme a snažily se včas reagovat na míč, ale stále to není ideální. Dvě rychlé útočnice hostí nám ale často motaly nejen hlavu. Bohužel se nám hned z kraje utkání zranila útočnice Fominychová, doufám, že to nebude nic dlouhodobého. S nasazením a bojovností děvčat jsem spokojená.“

Mladší žákyně stihly v rámci pátečnímu tréninku sehrát vydařené utkání proti chlapcům z Hájí. Naděje na sobotní utkání byly tedy veliké. Bohužel vše vzalo brzy za své. Vstup do utkání totálně nevyšel. Po pěti minutách bylo skóre 5:0 pro domácí a inkasovaných gólů na naší straně neustále přibývalo. Po změně stran bylo na naší straně výrazné zlepšení. Bohužel to trvalo pouze prvních deset minut. Poté mávnutím proutku holky přestaly hrát a trend z prvního poločasu pokračoval. A tak konečný výsledek zněl nelichotivě 25-0.

SK DFO Pardubice – FK Dukla Praha 0:25 (0:13)

Branky: Hýlová 7x , Vodvárková 6x, Kružíková 4x, Koblížková 2x, Plevová 2x, Jedličková, Solničková, Nechvílová, Chlupáčová

Luboš Vosáhlo, trenér WU13: „Tento týden nás po nevydařeném vstupu čekala dvě utkaní. Přátelské proti klukům TJ Háje a liga proti DFO Pardubice. V přátelském utkání jsme udělali pár změn a naše děvčata byla k nepoznání. Dobře kombinovala, nabízela se a kupodivu na sebe i mluvila. V sobotu jsme vyrazili na utkání do Pardubic plni odhodlání a očekávání, zda budou hráčky pokračovat ve stejném stylu. Ač nás nepřivítalo nejvlídnější počasí, doufali jsme v přijatelný výsledek. Utkání se mi nehodnotí dobře, jelikož jsme vstoupili do utkání vlažně a během deseti minut bylo po zápase. Po přestávce sice bylo výrazné zlepšení, ale jenom bohužel deset minut a dost. Holky musely kvůli početné marodce odehrát téměř celé utkání bez střídání, za to patří všem velký dík.“