• Rozhovory

• 26.03.2016

Filip Rada: Velikonoce trávíme s rodinou

Utkání s Brnem byl pro něj první zápas po zranění. Nyní už je stoprocentně fit a těší se na další zápasy, které přijdou po reprezentační pauze. Nejen o ní, ale i o Velikonocích nebo cílech do konce sezony, je tento rozhovor.

Utkání v Brně se příliš nevyvedlo, hodili jste to už za hlavu?
Zápas jsme si zhodnotili na videu, řekli jsme si, čeho se vyvarovat a co zlepšit do dalších zápasů, a víc se k němu vracet nebudeme.

Pro tebe to bylo po delší době první odchytané utkání, byl jsi zraněný, cítíš se už dobře?
Ano, cítím se už na 100 % dobře.

Jak moc velká rivalita existuje mezi gólmany?
Samozřejmě každý gólman chce chytat, na každé stejné pozici je nějaká malá rivalita ale s kluky vycházíme dobře. Zranění k fotbalu patří, takhle to prostě ve fotbale chodí.

Jaký máte program teď o reprezentační pauze?
Reprezentační pauza pro nás neznamená volno, naopak je  vždy více tréninků. Také jsme strávili   dva dny na soustředění v Nymburku, kde bylo kvalitní zázemí pro trénování. A hráli jsme přátelské utkání s Českými Budějovicemi.

Byl ses podívat na utkání se Skotskem?
Ne, nebyl. Zápas jsem sledoval v TV.

Jak trávíte doma Velikonoce?
O těchto svátcích se snažíme se snoubenkou navštívit naše rodiny. Na Velikonoční pondělí snoubenku pořádně vyšlehám, aby neuschla (usmívá se).

Jsi jedním z nejdéle hrajících hráčů Dukly, na který rok na Julisce nejraději vzpomínáš?
Mám pozitivní vzpomínky na všechny roky strávené v Dukle, nejvíc asi ten rok, kdy jsme postoupili do první ligy

Jaké jsou tvé osobní ambice pro zbytek sezony?
Chytat a pomáhat svými výkony mužstvu k nejlepší pozici v tabulce.