• U17

• 03.04.2016

Rozhovor s Tomášem Laukem

V roce 2003 začínal jako tříletý s fotbalem v Roudnici nad Labem. Tomášův otec ho vedl v prvním roce jeho kariéry jako trenér. V roce 2004 byl na náboru v AC Sparta Praha, kde byl vybrán a za Spartu hrál až do roku 2015. Ve Spartě neměl tolik zápasových příležitostí, a proto Tomáš hledal klub, kde by mohl hrát více. Z Julisky ho kontaktovali sami trenéři, kteří si ho vyhlédli. Nejprve měl obavy, jestli zvládne změnu kolektivu, ale kluci i trenéři ho přijali skvěle a dnes říká, že je velmi rád, že hraje právě za Duklu.

Momentálně jsi se čtyřmi góly nejlepší střelec týmu. Jaká byla tvoje očekávání před začátkem sezony vzhledem k tvé produktivitě?
Před začátkem jsem vůbec nečekal, že budu tak produktivní a chtěl jsem být co nejvíce platný pro svůj tým.

Zúčastnil jsi se tréninkového kempu reprezentace U17, co to pro tebe znamená?
Znamenalo to pro mě hodně a opravdu jsem byl rád, že jsem se tam dostal a dodalo mi to motivaci.

Kdo z tvé rodiny tě k fotbalu vedl nejvíce?
Jednoznačně táta.

Máš představu, kam bys to chtěl s fotbalem „dotáhnout“?
Tak velký sen je bundesliga, ale vím, že tam je to hodně daleko. Proto teď všechnu práci směruju k tomu, abych hrál za A tým ligu.

Co děláš, když si chceš od fotbalu odpočinout?
Když si chci od fotbalu odpočinout, tak si asi zahraju jiné sporty.

Chodíš fandit na Julisku na zápasy A-týmu?
Abych řekl pravdu, moc ne. Často se nám zápasy kryjí.