PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler
    FANSHOP

Lukáš Hroššo: „Jsou to velmi důležité 3 body.“

6. 3. 2016 | Redakce

Lukáš Hroššo: „Jsou to velmi důležité 3 body.“

Lukáš Hroššo pomohl Dukle k venkovnímu vítězství, kterého tým z Julisky dosáhl po dlouhé době. V zápase, který museli hosté otáčet, mnoho práce neměl. Těmto třem bodům přikládá velkou důležitost a velmi pozitivně hodnotí i atmosféru, ve které se zápas odehrál.

Jak je pro vás tohle vítězství venku důležité? Venku jste vyhráli po hodně dlouhé době…
Je to velmi důležité vítězství. Baník byl doma silný. Už na Bohemce jsme doufali, že vyhrajeme, ale to se nepodařilo. Dnes jsme otočili nepříznivý stav, což je super a udrželi jsme vítězství.

Měli jste nějaké obavy z toho pohledu, že se na vás spodek tabulky dotahoval?
Určitě ano. Toto jsou pro nás velmi důležité 3 body z venku. Když budeme venku a hlavně doma sbírat body, tak budeme tabulkou stoupat výš. Za takových okolností se nebudeme mít čeho bát. Ten bodový odstup před námi není tak velký. Snažíme se nekoukat před sebe ani za sebe, ale soustředit se jen a pouze na sebe.

Dá se říct, že jsi dneska moc práce ani neměl?
Ne neměl. Kluci mi dneska strašně pomohli. Zablokovali spoustu střel a všechny centry jsem pochytal.

Jak bys popsal situaci před inkasovaným gólem?
Celou dobu jsem čekal na teč. Toto jsou pro brankáře nejhorší standardky, ale stejně se to musí chytat. Musím chytit všechno. (směje se) Jsem rád, že kluci to zvládli otočit už do poločasu. Do žádné další vážné příležitosti jsme už ani Baník nepustili.

Celé této situaci předcházelo takové nedorozumění Holzera s Hrubým při rozehrání. Mohlo to být i nacvičené, aby tě to mohlo zmást. Mělo to na tebe vliv?
Vůbec ne. Takovýchto signálů jsme už viděli spoustu. Problém byl v tom, že to bylo dobře kopnuté, přede mnou proběhli čtyři hráči a já jsem do poslední chvíle musel čekat, jestli to některý z nich tečuje a už jsem neměl čas, se v čas přesunout.

Ve druhém poločase vás přece jen Baník dokázal dostat pod tlak. Hrálo se víc na polovině Dukly…
My jsme od nich čekali tlak. Prohrávali doma 1:2 a my jsme hráli na brejky a chtěli jsme přidat třetí gól. Naše hra by pravděpodobně vypadala jinak, ale oni tlačili, nakopávali balony, ale my jsme si s nimi dokázali poradit.

Komplikoval ti v prvním poločase kotel, který si měl za zády, komunikaci s obránci? Přece jen byl velmi hlučný…
Celkově nebylo moc slyšet, ale my se dirigujeme systémem, ve kterém vždy komunikují hráči, kteří jsou k sobě nejblíže a to musí být slyšet. Ale zápas se hrál v super atmosféře. Je určitě lepší tato varianta, než když se slyšíme a je prázdný stadion. (směje se)

 

Fotogalerie


Partneři klubu