• Preview k zápasu

• 04.03.2016

Dukla míří do Vítkovic, čeká ji Baník Ostrava

Desetidenní přestávka se díky odloženému utkání se Spartou protáhla o dalších pár dní a přerušilo ji až pohárové utkání s Jabloncem, které skončilo remízou 0:0. O tři dny později čeká svěřence Luboše Kozla utkání v Ostravě. Proti Baníku nastoupí na hřišti Vítkovice Arény v neděli 6. března od 15 hodin.

Ostrava má za sebou nepovedený podzim, po kterém skončila se ziskem pouhých čtyř bodů na posledním místě tabulky. Po třech jarních kolech má celkem bodů sedm.

Přes zimní přestávku změnila majitele. Dosavadního vlastníka pana Petra Šafarčíka nahradil podnikatel Václav Brabec.
Další změna se udála i na pozici trenéra prvního týmu. Radomíra Korytáře nahradil Vlastimil Petržela, který vede tým od prvního dne zimní přípravy.

Baník měl dlouhou dobu pozastavené přestupy, z toho důvodu před jarem příliš neposiloval. Na hostování přišel ze Slavie Robert Hrubý a z Mladé Boleslavi Lukáš Vraštil. Z hostování ve Vlašimi se vrátil Jan Matěj.

Klub naopak opustil Vojtěch Engelmann (konec smlouvy), Václav Ježdík (FO ŽP Šport Podbrezová), Davor Kukec (FK Teplice), Jaroslav Machovec (konec smlouvy), Derrick Mensah (FK Haugesund), Patrik Mišák (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Francis Narh (PFK Levski Sofia), Jiří Pavlenka (SK Slavia Praha) a Marek Szotkowski (FK Fotbal Třinec).

Jarní část sezony odstartoval Baník v Mladé Boleslavi, odkud si odvezl prohru 0:3. O týden později však na domácím hřišti porazil stejným výsledkem Zlín a postaral se o velké překvapení kola. Minulý víkend hrál na hřišti Slavie a ve 27. minutě šel do vedení. Výsledek nakonec otočil jediný střelec Slavie -  Tomáš Souček svým hattrickem.

V novodobé historii si Dukla drží kladnou bilanci vzájemných utkání. Baník porazila celkem pětkrát, třikrát se s ním rozešla smírně a jednou byla poražena.

Utkání proti Baníku odehrajeme v neděli 6. března 2016 od 15.00 hod ve Vítkovicích.

Delegováni jsou tito rozhodčí: J. Houdek – J. Moláček, R. Hájek (R. Dresler).