• WU11

• 23.02.2016

WU11: Zápasový týden je za námi

Starší přípravka dívek má za sebou hned 4 akce, které absolvovala v týdnu od 14. do 21. února. Vše začalo domácím turnajem, Mimoň Cupem, pořádaném na Julisce. Hned v pondělí nastoupila děvčata proti mladší přípravce kluků ze Suchdola, ve čtvrtek to byl zápas proti dívkám ze Sparty a následně vše bylo zakončeno turnajem Energotrans Cup v Mělníku. Jak se našim žlutým baletkám dařilo?

MIMOŇ CUP:

Turnaje se účastnila všechna naše děvčata, která měla čas v daný termín. Na turnaj byly pozvány týmy AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a FK Novosedlice. Náš tým postavil dvě družstva, FK Dukla Praha žluté a zelené. Mezi 5 týmy se naše holky umístily na 2. a 4. místě.

Výsledkový servis:
Dukla Praha žluté – Sparta Praha 0:9
Dukla Praha žluté – FK Novosedlice 3:1
Dukla Praha žluté – Slavia Praha 1:4
Dukla Praha žluté – Dukla Praha zelené 1:11

Dukla Praha zelené – Slavia Praha 0:0
Dukla Praha zelené – FK Novosedlice 9:0
Dukla Praha zelené – Dukla Praha žluté 11:1
Dukla Praha zelené – Sparta Praha 0:5

Sestava Dukla žluté: Nováková V. – Dostálová, Kanzelsbergerová, Výrutová, Šilhavá, Rothbauerová, Cyrani, Zimová

Sestava Dukla zelené: Synovcová – Kolowrat, Štědrá, Köhlerová, Šebrlová, Černá L., Mocová, Kupková

Jakub Kowolowski, trenér: „Velmi příjemné bylo, že si všechna děvčata zahrála. Dokázala vstřelit branky, vyzkoušela si kličky naučené z tréninků a začala si zvykat na větší hřiště. To je momentálně můj cíl, chtěl bych, aby holky začaly hrát v poli 5+1 a vyhrávaly se na velkém hřišti. Náš turnaj byl k tomu pěkným úvodem.“

FK Dukla Praha WU11 – TJ Slavoj Suchdol U9 4:3

Branky: Výrutová, Dilworth, Šebrlová

Sestava Dukly: Nováková V. – Výrutová, Kanzelsbergerová, Dostálová, Kupková, Köhlerová, Šilhavá, Šebrlová, Cyrani, Dilworth, Zimová

FK Dukla Praha WU11 – AC Sparta Praha mix WU11 8:2

Branky: Černá L. 3x, Šebrlová 3x, Šilhavá 2x

Sestava Dukly: Nováková D. – Paleníková, Kolowrat, Štědrá, Šebrlová, Šilhavá, Cyrani, Černá L., Mocová

Jakub Kowolowski, trenér: „Dva přátelské zápasy, které jsme odehráli na Hanspaulce, jsem opět využil na hru na velké hřiště. Chci, aby si pomalu všechny holky zvykaly na větší prostor, aby se nám dařilo do hry přenést to, co se naučíme v tréninku. Kromě kliček, přihrávek a podobně, se snažím s hráčkami mluvit i o tom, jak se na takovém hřišti pohybovat a jak využít 5. hráče. Byly pasáže, kdy se nám dařilo a naopak. Jsem také velmi rád, že jsem dokázal zapojit velké množství mých hráček. Fotbal je baví a společně si ty chvíle na fotbale užíváme. Už nyní plánujeme kromě dalších zápasů a turnajů také mimofotbalové akce, abychom společně s děvčaty trávili více času a utužili kolektiv. Chci všem moc poděkovat za reprezentaci a zároveň velké díky dát rodičům, kteří nás podporují.“

Energotrans Cup v Mělníku

Nakonec jsme vše uzavřeli turnajem v Mělníku, kde nás čekalo menší hřiště a hra ve 4 v poli. Bylo to takové ukončení fotbalového týdne. Děvčata skončila na turnaji 5. ze 7 týmů a celkově obsadila 5. - 6. místo za oba dva turnaje.

Výsledkový servis:
Dukla Praha – Sparta Praha žluté 0:5
Dukla Praha – Slavia Praha 0:5
Dukla Praha – Sparta Praha rudé 0:2
Dukla Praha – Mělník 2:0
Dukla Praha – Dobrovíz 0:5
Dukla Praha – Minerva FF 7:0

Sestava Dukly: Synovcová – Kolowrat, Štědrá, Köhlerová, Kupková, Mocová, Šebrlová, Černá L., Šilhavá

Jakub Kowolowski, trenér: „V turnaji jsem velmi vnímal, že přechod z UMT do haly a na menší prostor byl u děvčat znát. Poslední dobou se snažíme pracovat na co největším prostoru, kde si právě zkoušíme mnoho fotbalových věcí, nyní nám prostor lehce chyběl. Zároveň však musím i říct, že holky nebyly v úvodu turnaje tak aktivní a první zápasy s těžkými soupeři trochu prospaly.

Hráčky jsou moc šikovné, často ještě ale neumí prodat to, co opravdu umí. I přesto, že minulý turnaj v Mělníku jsme nebodovali, považoval jsem ho za herně pěkný. Jsem velmi nadšený a vidím, že postupujeme pomalými krůčky nahoru. Tento turnaj však paradoxně tak úspěšný pro nás nebyl, přesto … máme 6 bodů a dvě výhry nad Minervou a Mělníkem. Zejména zápas s Mělníkem byl náš nejlepší a hráčky ho odmakaly, jak jsem si představoval.

Co však bylo nejdůležitější, zahráli jsme si tam plno her, udělali si dortovou párty a oslavili svátek naší hráčky Lenky Černé, které tímto ještě jednou blahopřejeme. Turnaj tak proběhl s úsměvem, který na svých hráčkách vidím nejradši a pro mou spokojenost mi stačí. Vážíme si, že reprezentujeme Duklu a jsme na náš klub a tým hrdí :)“