• Rozhovory

• 17.02.2016

Néstor Albiach Roger: Hru v záložní řadě jsem si užíval

Vrátil se po zranění a zvyká si na nový post, na kterém předtím v Dukle nikdy nenastupoval. Néstor Albiach Roger odpovídal na otázky, které se týkali zimní přípravy, jeho návratu po zranění i toho, jak zvládá českou zimu.

V podzimní části sezony jsi byl zraněný. Co ti tehdy přesně bylo, jak probíhala léčba?
Byla to chrupavka v pravém koleni. Naštěstí se jednalo pouze o její malý kousek a já byl zraněný jen dva měsíce. Jeden týden jsem chodil na magnetickou rezonanci kvůli regeneraci chrupavky a poté již následoval odpočinek. Vše šlo velmi rychle.

Bylo to tvé druhé zranění. To na psychice asi nepřidá…
Vždy je velmi těžké být zraněný, ale jsem pozitivně smýšlející člověk.

Tvá původní prognóza k návratu byla delší. Měl jsi radost, když ti doktoři oznámili, že se na hřiště vrátíš dříve?
Když mi lékař sdělil, že budu zraněný pouze dva měsíce, cítil jsem se jako při vítězném ligovém zápase, ve kterém jsem navíc vstřelil gól.

Jak sis užíval zápas v prosinci proti Plzni?
Opravdu moc jsem si přál hrát a speciálně proti týmu, jako je Plzeň. Trenér se mě zeptal, jestli jsem v pořádku a já odpověděl, že ano. Tehdy jsem dostal šanci.

Jak jsi trávil zimní dovolenou?
Dovolenou jsme trávil doma ve Valencii s rodinou a přáteli. Nic speciálního. To přijde až v létě. (směje se)

Ptají se tě tvoji přátelé ve Španělsku na Duklu a na český fotbal?
Ano, samozřejmě, že s nimi o Dukle i o českém fotbale mluvím. Spousta lidí se mě ptá, jaký je fotbal v České republice. Vždy jim odpovídám, že je fyzicky náročný a poměrně kvalitní.

V přípravě jsi naskočil do všech utkání, jak ses v nich cítil?
Ano, nastoupil jsem ve všech přípravných zápasech a cítil se velmi dobře. Akorát v jednom přípravném utkání byla dost velká zima, takže to jsem se tak dobře necítil. Ale celkově jsem byl s přípravným obdobím spokojen.

Co zima? Pereš se s ní, nebo už jsi se aklimatizoval?
Samozřejmě, že ano. Už jsem se tady v Praze tři roky, vím o české zimě a jsem stoprocentně aklimatizovaný.

Máš nějaký svůj rituál před zápasy?
Popravdě nemám. Jen když jsem byl mladší, vždy jsem políbil hřiště, ale od toho jsem už upustil.

V generálce a i v prvním ligovém zápase jsi nastoupil na středu zálohy, vyhovuje ti tato pozice?
V Dukle to bylo za celé mé působení poprvé, kdy jsem nastoupil jako záložník, ale v mých předešlých týmech jsem na této pozici nastupoval. V obou zápasech jsem se cítil velmi dobře a užíval jsem si hru v záložní řadě.

Jak hodnotíš vítězný zápas proti Liberci?
Myslím, že to bylo opravdu důležité vítězství. Byl to náš první zápas po zimní přestávce a bylo nezbytné začít doma vítězně.

Jaký je tvůj osobní cíl pro nejbližší půlrok?
Nejlepší by bylo, kdyby se nám s Duklou povedlo si zahrát evropské poháry, ale bude to velmi složité. Uděláme pro to vše a uvidíme, co se stane.