• Rozhovory

• 19.01.2016

Rozhovor s útočníkem Václavem Vašíčkem

Pochází ze Šumperka. Když byl v žákovském věku, odešel do 60 km vzdálené Olomouce, kde prošel mládežnickými výběry až do vysněného A-mužstva. Po několika odehraných utkáních zamířil na hostování do Znojma, kde nabral nejvíce ligových zkušeností. Čtyřiadvacetiletý útočník má v nejvyšší soutěži 47 startů, vstřelil 12 branek a v loňské sezoně se stal nejlepším střelcem Fotbalové národní ligy.

Jaké jsou tvé fotbalové začátky, na kterého trenéra z mládežnických let nejraději vzpomínáš?
Narodil jsem se v Šumperku, kde jsem s fotbalem začínal. Přes Zábřeh na Moravě jsem se dostal ve 12 letech do Sigmy, kde nejvíce vzpomínám na trenéra Pavla Tökölyho (nynější trenér žákovských kategorií v Olomouci, ponz. red.).

Vzpomínáš si na svůj první ligový zápas?
Zápas si nevybavuji, ale vzpomínám si na svou první branku, pár zápasů po svém prvním ligovém startu. Byla docela kuriózní. Nejdřív jsem nastřelil břevno, míč se odrazil ke spoluhráči, ten trefil obě tyčky, potom se míč odrazil zpět ke mně a já už ho uklidil do branky.

Ve Znojmě jsi byl nejproduktivnějším hráčem, zejména v minulém ročníku. Jak na hostování vzpomínáš?
Když jsem šel do Znojma, měl jsem na kontě pár ligových startů jako střídající hráč. Ve Znojmě jsem nabral hlavně zkušenosti.

Václav Vašíček v utkání s Vlašimí.

Jak se urodil tvůj příchod do Dukly?
Věděl jsem od agentury, která mě zastupuje, o zájmu Dukly už v prosinci. Když se mě ptali, jestli bych sem chtěl jít, neváhal jsem ani minutu. Potom už zbývalo, aby se dohodly kluby a to se podařilo.

Jak tě přijala kabina, s kým sis zatím sedl nejvíce?
Pár kluků z kabiny jsem znal a ostatní mě přijali moc dobře.

Přišel si na post hrotového útočníka, jak vnímáš konkurenci v podobě Jeana-Davida Beauguela?
Je to jen dobře. Každá zdravá konkurence je dobrá.

Máš za sebou první přátelské utkání v dresu Dukly. Vyhovuje ti její styl hry?
Zatím to byl první zápas, ale styl, kterým se prezentuje Dukla, by mi měl sedět.