• Juniorka

• 11.01.2016

Junioři se na turnaji v Dessau umístili na třetím místě

Mezinárodní turnaj Ford Cup 2016 v německém Dessau se hrál ve dvou skupinách po 4 mužstvech. „První utkání jsme hráli proti VfL Halle a vyhráli jsme jej 2:0 brankami Cvrčka a Farkaše,“ komentuje trenér Libor Pala.

Druhé utkání ve skupině bylo proti FC Grun-WeiSS Piesteritz. To skončilo 5:0 a branky dávali Cvrček, Petrák, Troníček, Kozel a Beneš.

Třetí zápas byl proti papírově nejslabšímu soupeři v naší skupině. „Myslím si, že po našich dvou výhrách došlo v tomto případě k malému podcenění soupeře, protože jsme prohráli 1:0. Paradoxem je, že později jsme stejného soupeře TSV Mosigkau měli v boji o 3. místo a porazili jsme ho rozdílem třídy 5:0.“

Ale nepředbíhejme. Ze skupiny junioři postoupili z 1. místa, a proto hráli semifinále proti druhému z druhé skupiny, domácímu Dessau 05. „I když jsme byli lepší a soupeři moc nepůjčili míč, zápas jsme nezvládli. Prohrávali jsme 1:0, potom vyrovnal Beneš, ale soupeř opět ze sporadického protiútoku dal na 2:1. Tím se rozhodlo, že budeme hrát pouze o 3. místo.“

Tam kluci porazili právě Mosikgau brankami Vopata (vrátil se z hostování ve Vlašimi, pozn. red.), Cvrčka, Bohánka, Farkaše a Petráka. „Celý turnaj vyhrál Kickers Offenbach. Je škoda, že jsme se s ním nestřetli ve finále, což by si turnaj zasloužil. Kickers Offenbach porazil ve finále našeho přemožitele Dessau 05 suverénně 5:0. Stejně jako my TSV Mosigkau v boji o 3. místo. Trofej o nejlepšího hráče turnaje vyhrál náš Jakub Troníček.“

„Turnaj jsem pojal jako zpestření v našem dvoutýdenním kondičním bloku, který končí sobotním utkáním proti třetiligovým Štěchovicím na Mikulce.“

Konečné umístění turnaje

1. Kickers Offenbach