PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Galerie "A" týmu aneb Portréty z Julisky

25. 11. 2015 | Redakce

Galerie ”A” týmu aneb Portréty z Julisky

V úterý 24. listopadu 2015 byla na tribuně Julisky slavnostně zveřejněna elektronická kniha Zuzany Maléřové Galerie "A" týmu aneb Portréty z Julisky.

V osobních portrétech všech hráčů a realizačního týmu Dukly přibližuje fanouškům a čtenářům cestu jednotlivých osobností k vrcholovému fotbalu, zachycuje prostředí, ze kterého vzešli, jejich životní zkušenosti i přání. Elektronickou knihu vyslali do světa spolu s trenérem Lubošem Kozlem herci Táňa Fischerová, Barbora Srncová a Petr Rajchert, kteří na tribuně přečetli přítomným ligovým hráčům, vedení Dukly i zástupcům mládeže, náhodně vybrané ukázky - portréty Aldina Čajiče, Davida Tetoura a Lukáše Štetiny. Všechny přítomné pobavila a upřímně rozesmála projekce vybraných dětských snímků hráčů a trenérů z fotogalerie, která je součástí textů, na kterých se snažili se vzájemně poznat.

Herci vyprávěli i o svých soukromých zážitcích v mnoha ohledech podobných s těmi sportovními.

BARBORA SRNCOVÁ: "Jsou to krásné příběhy, všechna setkání s fotbalovou Duklou ve spojení se Zuzanou Maléřovou mne vždycky inspirují, protože si překvapivě v tomto sportovním prostředí uvědomím, jak je důležité umět otevřít svou duši a taky to, že v životě a ve sportu zvlášť, platí, že co tě nezabije, to tě posílí."

PETR RAJCHERT: "Kromě příběhů hráčů mne zasáhla ta vzájemná propojenost s mladými kluky, kteří byli také přítomni a já v jejich očích viděl: Ach, kdybych byl jednou jako Rada, Berger, Hanousek, Štetina a další. Portrét posledně jmenovaného jsem měl možnost na tribuně číst a silně se propojil i s mým osobním životem. Nejen předčasnou ztrátou otce a tím pádem i předčasnou dospělostí, ale i životním stylem. Cítím se být venkovan jako on,  mám rád klid a zahradu, všechno jsem si musel vždycky "vykopat" sám. Jsem přesvědčen, že lidé s podobnou zkušeností mají v životě "tah na branku", jako ji má Lukáš. A ještě jednu věc jsem si znovu na tribuně Dukly připomněl - jak je při vrcholové práci důležitá pokora."

TÁŇA FISCHEROVÁ: " Na Dukle je vždycky dobře a tentokrát zase bylo. Ten vzácný druh solidarity a uznání, úžasná atmosféra...Stala se ze mne přívrženkyně Dukly, objevila jsem zde nádherné lidi a silné lidské příběhy, ostatně kniha Zuzany Maléřové na toto téma - Příběhy z tribuny - vzbudila oprávněný zájem u čtenářů i literární kritiky. S radostí jsem byla u toho, když Dukla spolu s touto autorkou vyslala do světa svůj další počin nazvaný Galerie "A" týmu aneb Portréty z Julisky. "

LUBOŠ KOZEL: "Bylo to velmi hezké setkání a vyprávění se skvělými lidmi.  Prohlížení fotografií nás navíc vrátilo na chvíli do dětství a ke vzpomínkám.  Myslím si, že čtenáři Galerie "A" týmu budou překvapeni a dozví se třeba něco, co nečekali. Osobně jsem přečetl téměř všechny texty za jeden večer."

Ojedinělý projekt si můžete prohlédnout a přečíst na hlavní stránce  webu Dukly, v pravém horním rohu. 

Fotogalerie


Partneři klubu