PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

WU11: Půlka turnajů je za námi

9. 11. 2015 | Redakce

WU11: Půlka turnajů je za námi

Na státní svátky, 28. září a října, se konaly dva dívčí turnaje skupiny C. Ta čítá hned čtyři účastníky – Sokol Dobrovíz, MFK Trutnov, Sokol Třebeš a náš tým Dukla Praha. Hned dva účastníci hráli loňskou sezonu finálový turnaj, kam postupují nejlepší týmy ze svých skupin. Jak to ale doopravdy se vším je a jak se dařilo našim hráčkám na turnajích?

První turnaj v září se konal v Dobrovízi, kde naší starší přípravku čekalo první letošní měření sil s dívčími týmy. Na ten druhý však naše baletky nikam nemusely jezdit, turnaj se odehrál na Julisce, pořadatelem byla Dukla. „Než samotná soutěž začala, přál jsem si, abychom byli v některých zápasech úspěšní. Abychom ukázaly, že se někam dále posouváme a práce s mládeží jde nahoru. Ovšem záleží na úhlu pohledu, co jako úspěch vidí čtenář/pozorovatel a co jako úspěch vidím já. Z obou turnajů, ze 6 zápasů jsme si odnesli 0 bodů, 6 proher, přesto já a můj tým jsme odcházeli s úsměvem a pocitem vítězství. Není to jen prázdná fráze, je to fakt, na kterém budeme stavět v budoucnu. Holky ukázaly, že dokáží být vyrovnaným soupeřem, že se umí propracovat od své branky k soupeřově. Věříme si daleko více do kliček, umíme cílené přihrávky, dokážeme získat balon konstruktivně, nikoliv ho jen ukopnout, ale to hlavní, máme z fotbalu radost, ať se děje, co se děje,“ řekl na úvod trenér Jakub Kowolowski.

Žluté baletky se postupně turnajem prokousávaly a připsaly si několik pěkných branek. Mezi střelkyně se zapsaly například Nikča Bartůňková, Saša Kolowrat, Linda Synovcová a také hráčka s nejvíce nastřílenými góly Lenka Černá. Tato děvčata by nedala branky bez podpory svých spoluhráček, kterými byly brankářky Linda S. a Danča Nováková, v poli se pak objevily i Zuzka Mocová, Agi Štědrá, Emma P. Černá, Nicole Köhlerová a kapitánka Barča Kupková. Děvčata bojovala a odehrála skvělá utkání, ve kterých z nich přímo sršel elán a zápal pro hru. Objevily se však také zápasy, kde nám holky ještě část „prospaly“, výsledky pak podle toho vypadaly, ovšem vždy to dívky zakončily famózním výkonem. „Ale je jim rozhodně třeba k tomu dopomoct. Po velmi nepovedeném prvním utkání na domácím turnaji, který jsme prohráli 1:8, jsme si musely v kabině sednout, udělat muffinovou párty a vše probrat. V následném utkání proti Dobrovízi, ač tomu výsledek neodpovídá, jsme odehráli velmi dobrý zápas a holky byly místy velmi nepříjemným a vyrovnaným soupeřem,“ dodává opět trenér starší přípravky.

Výsledkový servis:
TJ Sokol Třebeš – FK Dukla Praha 4:2 a 4:2
TJ Sokol Dobrovíz – FK Dukla Praha 7:1 a 7:1
FK Dukla Praha – MFK Trutnov 3:4 a 1:8

Další dva turnaje čekají naše hráčky na jaře, a tak můžeme očekávat, jak dopadnou v nich. Cestovat budou ještě do dalekého Trutnova a do Hradce, kde sídlí Třebeš.

Jakub Kowolowski: „Pokud budeme hodnotit naší přípravku podle dovedností každé hráčky, tak jsme se jistě na turnaji ukázali v dobrém světle. Bál jsem se, že nám bude líto, že jsme si nepřipsali vítězný výsledek, ale v konečném gardu vidím, že náš tým, my trenéři i holky, jsme jen a jen spokojení. Oproti ostatním týmům jsme točili sestavou a zahrála si všechna děvčata. Snažily jsme se rozehrávat od branky po zemi, chtěli jsme si zahrát, každá hráčka vyzkoušet si kličku, poslat pěknou přihrávku, hodit správně aut … to jsou věci, které moje holky zúročí v budoucnu. Když jsem viděl v zápasech, jak dokázaly několikrát po sobě dát cílenou přihrávku a poté zakončit, byl jsem šťastný a pyšný na to, že tyhle holky jsou moje. Na výsledky nekoukáme, my se tím fotbalem bavíme.

Rád bych ještě poděkoval všem rodičům za jejich obrovskou podporu, vážím si ji a doufám, se opět uvidíme na dalších zápasech.“
 

Fotogalerie


Partneři klubu