• Články žáci

• 04.11.2015

Výsledky žákovských kategorií z víkendu 31. 10. - 1. 11. 2015

FK Dukla Praha U15 - Povltavská fotbalová akademie U15 6:1 (4:1)

Branky: 15. a 65. Podzimek, 21. a 31. Hodek, 12.  Dostál, 45. Linhart.
FK Dukla Praha: Přibyl - Peake (35. Verbík), Linhart, Březina, Ludvíček - Neruda, Dostál (45. Urban), Nový - Kozel, Hodek (35. Janků), Podzimek.

Tomáš Večeřa: „I na těžším terénu se nám dařilo kvalitně kombinovat a vytvářet si tím šance. Součinnost všech hráčů byla na vysoké úrovni a bylo vidět, že si i diváci utkání užívali. Vynikající výkon podal brankář hostů, který pochytal další "gólové střely". Soupeř se snažil podnikat nebezpečné brejky, ale až na pár situací si naše defenzíva počínala výborně.“

FK Dukla Praha U14 – Povltavská fotbalová akademie U14 7:2 (3:1)

Branky: 28. a 70. Hypius, 46. a 53. Novotný, 4. Kočí, 24. Ciolek, 43. Ladislav. Asistence:  24. a 53. Hypius , 46. Kočí.
FK Dukla Praha: Novotný J., Pařízek, Greguš (35. Mlejnek), Ciolek (35. Bičiště), Ladislav, Peřina (35. Beran), Kleček, Houška (35. Spáčil), Mejdr, Kočí, Hypius.

Pavel Sedláček: „Za krásného podzimního počasí jsme odehráli pěkné a zajímavé utkání s Povltavskou fotbalovou akademií. Kluci hráli velice dobře, kombinačně jsme povltavské přehrávali a vytvořili si tlak po celou dobu utkání. Tým po pěkných kombinacích, střelách nebo standardních situacích  vstřelil celkem sedm branek. Za předvedený výkon zaslouží všichni velkou pochvalu. Oceňujeme i hráče z Povltavské, kterým se podařilo proměnit dvě své brejkové situace a vstřelit také dva góly. Děkujeme rodičům za tradičně výbornou atmosféru.“

ABC Braník U15  -  FK Dukla Praha SŽ "C" 0:4 (0:0)

Branky: 37. Novák (Štefan), 39. Novák (Šátek, Ježek), 58. Ježek, 61. Novák (Matoušek).
FK Dukla Praha: Šerák - Veleba, Bican, Jarovský, Pospíšil - Mentberger, Matoušek, Havlíček - Ježek, Šátek, Petrouš (Štefan, Novák, Lupačová, Kožíšková).

Eric Čala: „I v dalším zápase se k nám připojili holky, což byla vítaná posila. Tentokrát to byla Bára a Andrea. Děvčata se v poli rozhodně neztratila a Andrea nastřelila v druhém poločase tyč a od gólu jí dělily pouze centimetry. V prvním poločase jsme měli výraznou převahu na míči. Kluci zvládali výborně obcházet v situacích 1 v 1 domácí hráče, ale vždy nám chyběla kvalitní finální přihrávka nebo důraznější zakončení. Z několika šancí se nám nepovedlo vstřelit ani jednu branku. Do druhé poloviny jsme vstoupili výborně, kdy jsme vstřelili dva rychlé góly po krásných kombinačních akcích. V této částí zápasu jsme míč dávali rychleji o nohy, a dobrým pohybem jsme se dostávali často do přečíslení. Další šance postupně neproměnili Andrea, Bert, Havlas a Novas. Do konce zápasu ale Novas završil hattrick a Jéža individuální akcí přidal další gól. Domácí se snažili hrát taky kombinačně a neuchylovali se k odkopům směrem dopředu. Jejich šance ale končily na dobře hrající stoperské dvojici, a co prošlo, vyřešil Šery.“

Mladší žáci předehrávali utkání s Teplicemi 21. října 2015.

FK Dukla Praha U13 – FK Teplice U13 7:5 (5:2)

Branky: Villasseca 4x, Zíka 2x, Jakoubek 1x.
FK Dukla Praha: Spilka, Ulman - Mareš, Novotný, Beznoska, Štěpán, Jakoubek, Zíka, Málek, Krenciv, Komárek, Teplý, Villaseca, Dragošek, Loffler, Tomek, Hořt, Rada, Peake.

Tomáš Konder: „Ve středu 21. 10. jsme odehráli přeložené utkání proti týmu z Teplic. Utkání mělo od začátku velmi vysokou úroveň a obě mužstva předváděla kombinační fotbal. Hrálo se dynamicky, rychle a k vidění bylo spoustu zajímavých situací. Kluci od začátku nastoupili koncentrovaně a s maximálním nasazením. Jedna naše sedmička začala soupeře lehce přehrávat a za poločas vstřelila 5 branek. Dařil se nám kvalitní první dotek, kombinace a konstruktivní řešení situací. Konečné vítězství bylo odměnou za přístup našich kluků proti velice kvalitnímu soupeři.“

FK Dukla Praha U12 - FK Teplice U12 7:6 (4:4)

Branky: Pavlovský 3x, Babka, Břeh, Cizner, Novotný.
FK Dukla Praha: Sádlo - Hunal, Babka, Břeh, Cizner, Novotný, Pavlovský, Škoch, Hauser, Hübl, Slapnička, Drahovzal, Procházka, Ungerman, Puchala, Juklíček, Bačinský, Špatenka, Mentberger, Procházka.

Michal Drga: „Utkání s Teplicemi byl spíše boj než fotbal. A to díky horší hrací ploše, ale taky díky ustrašenosti některých našich hráčů. Ti se především v prvním poločase nedokázali zbavit strachu z toho, že v bráně je hráč (nebo, že já jsem v bráně). Nicméně věříme, že toto bude pro ně pozitivní zkušenost do budoucna. V ofenzivní části jsme až na výjimky nebyli schopni dohrát spoustu přečíslení 3 na 2 nebo 3 na 1. Musíme pracovat na výběru řešení, kdy v těchto situacích volit střelbu a kdy je výhodnější přihrát. Kluci nicméně zaslouží pochvalu za to, že zápas, ve kterém jim to herně a kombinačně příliš nešlo, urvali svou bojovností a týmovostí.“