FANSHOP

V páteční předehrávce narazíme na ševce ze Zlína!

29. 10. 2015 | Redakce

V páteční předehrávce narazíme na ševce ze Zlína!

Proti ševcům Dukla naposledy nastoupila ve druhé lize. Shodou okolností v posledním vzájemném duelu slavila po vítězství 2:0 postup do první ligy. Letos se Zlín dostal do nejvyšší fotbalové soutěže až ze čtvrté příčky druholigové soutěže. I přes to v SYNOT lize předvádí dobré výkony.

Po 11. kolech SYNOT ligy je Zlín na desátém místě se čtrnácti body. 

Dvanáctá Dukla na ševce ztrácí celkem dva body.

V první lize se naposledy tyto dva kluby střetli v sezoně 1993-1994. Tehdy vyšel z dvou vzájemných duelů lépe Zlín, když s Duklou remizoval 1:1 a vyhrál 3:0.

Ovšem od vzniku novodobé Dukly se pravidelně tyto dvě mužstva střetávala ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži v sezonách 2009-2010 a 2010-2011.

V těchto dvou sezonách Dukla zvítězila celkem dvakrát, jednou remizovala a jednou zvítězil Zlín.

Právě v utkání proti Zlínu na jaře 2011, kdy Dukla zvítězila 2:0, jsme všichni slavili jasný postup do nejvyšší české fotbalové soutěže!

A co říká o Zlínu trenér Jan Suchopárek? „Zlín vstoupil do ligy naprosto fantasticky a na nováčka velmi neobvykle. Má mužstvo, které hraje otevřeně a odvážně. Má šikovné hráče a velmi dobrou útočnou dvojici Poznar, Železník, kteří dali společně kolem deseti branek. Na to si musíme dát pozor. V našich silách je Zlín porazit, ale nic jednoduchého nás nečeká.“

Poslední utkání soupeře

FC Fastav Zlín - FK Teplice 1:2 (0:1)
Branky: 75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 4 109.
FC Fastav Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (63. V. Vukadinovič), Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.
FK Teplice: Grigar (27. Slavík) - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite, Vachoušek (89. Matula), Fillo (82. Potočný) - Bratanovič. Trenér: Vavruška.


Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha – FC TESCOMA Zlín (dnes FASTAV) 2:0 (1:0)
Branky: 13. a 57. Berger. ŽK: Šiml - Hájek. Rozhodčí: Damková – Ratajová, Šecová. Diváci: 985
FK Dukla Praha: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal – Šiml (84. Pospíšil), Gedeon, Přeučil (67. Svoboda) – Berger, Jirouš (58. Chigou), Svatonský.
FC TESCOMA Zlín: Kořínek - Pazdera, Zbožínek, Hájek, Jelínek - Novák, R. Dobeš, Elšík, Švach (J. Dobeš) – Poznar (84. Červenka), Bačík (64. Šrom).

 

Fotogalerie


Partneři klubu