FANSHOP

Duklu čeká utkání s Mladou Boleslaví

12. 10. 2015 | Redakce

Duklu čeká utkání s Mladou Boleslaví

Po reprezentační přestávce, během které se Dukla utkala v přátelském utkání s reprezentačním výběrem do jednadvaceti let, opět pokračuje Synot liga. V jejím desátém kole zavítá na Julisku aktuálně čtvrtý tým ligové tabulky, FK Mladá Boleslav.

Náš páteční soupeř se se sedmnácti body a skórem 24:17 drží v horních patrech tabulky, v těsném závěsu za vedoucí Spartou, druhou Plzní a bod za třetím Libercem. Poslední utkání odehráli Mladoboleslavští před reprezentační přestávkou doma proti Příbrami. Po gólech Skaláka, Magery a dvou trefách Zahustela se Boleslav radovala z vítězství 4:0. Karel Jarolím, trenér M. Boleslavi po zápase uvedl: „Od začátku zápasu jsme šli za výhrou. Hráli jsme slušně a kombinačně. Byly tam další šance, které jsme mohli proměnit. Začátek druhé půle jsme byli trochu rozházení, ale pak se nám podařilo střídání a Milan Baroš se hned podílel na dalších dvou brankách a bylo rozhodnuto. Navíc se nám povedlo po dlouhé době v lize uhrát nulu. Takže jsem spokojený. Tým si sedl, zvykl si na sebe a musím říct, že jsem dlouho nezažil, že by většina ofenzivních hráčů měla formu a já musel vybírat, koho z nich nechám na lavičce. Teď jsme se rozjeli, ale bohužel zase přichází reprezentační pauza a hráči z toho vypadnou, tak snad na to pak navážeme.“

Před sezonou došlo v hráčském kádru Boleslavi k velkým změnám. Ďuriš se vrátil z hostování do Plzně, Hruška a Končal zamířili do Příbrami. Wágner od nové sezony nastupuje za Jablonec a Štohanzl s Vukadinovičem hostují ve Slavii. Posledním odchozím je Daniel Bartl, který na začátku září přestoupil do Liberce. Velký počet odchodů samozřejmě znamená i velký počet nových posil, a tak se do Boleslavi vrátil z hostování v Plzni Jan Chramosta a na přestup přišli Milan Baroš z Baníku Ostrava, Jan Fleišman z Liberce, Jakub Rada z Bohemians a Róbert Veselovský z FC Universitatea Cluj. Boleslav získala i Romana Poloma ze Sparty, který v minulé sezoně nastupoval za Duklu a i letos o něj byl na Julisce zájem. Na hostování jsou v kádru dnešního soupeře Aleš Čermák ze Sparty a Vojtěch Kubista z Jablonce.

Naposledy se Dukla s Mladou Boleslaví střetla v posledním utkání kalendářního roku 2014, devětadvacátého listopadu. Na Julisce se gólově prosadili jen hostující Skalák s Wágnerem a Mladá Boleslav si tak mohla připsat již páté vítězství z celkem osmi vzájemných utkání od návratu Dukly do nejvyšší ligy. Svěřenci Luboše Kozla se z výhry radovali dvakrát a jedno vzájemné utkání skončilo remízou. Gólově vyznívají statistiky také lépe pro našeho pátečního soupeře. Dukla skórovala šestkrát, zatímco Mladoboleslavští dokázali vsítit celkem třináct branek.

 

Fotogalerie


Partneři klubu