• Ženy - žákyně

• 07.10.2015

Žákyně získaly plný počet bodů

O první říjnové neděli zavítaly naše žákyně na pražský Střížkov, kde porovnaly síly s FK Bohemians Praha. V obou utkáním holky získaly šest bodů, vstřelily krásných 14 branek a hlavně předvedly nádherné akce.

Starší žákyně odstartovaly své utkání po desáté hodině. Hned od úvodu se hra přesunula na půlku soupeřek. Holky se snažily o kombinace a vytvořilo si několik šancí, bohužel nedůraz a laksnost nepřála skórování. Utkání ideální pro diváky, infarktové pro trenéra - převaha, mnoho šancí a žádná branka. V poslední minutě prvního poločasu prolomila smůlu Žočková a holky se ujaly vedení. Po poločasové přestávce se holky pustily do soupeřek s větší chutí skórovat. Bohužel na branku se čekalo další čtvrt hodinu. Opět mnoho šancí, ale gól žádný. Poté se ze řetězu utrhla kapitánka Žilinská, čtyři minuty = čtyři branky – střela z vápna a poté jí Macečková naservírovala tři rohy, Žilinská proměnila jeden hlavou, druhý nohou a třetí důraz a domácí hráčka si dala vlastňáka. Do konce utkání přidala ještě dvě branky výborně hrající Senická.

FK Bohemians Praha – FK Dukla Praha 0:7 (0:1)

Branky: 34. Žočková, 48., 50., 52. Žilinská, 55., 60. Senická, 58. Votrubová (vlastní)

Sestava Dukla:
Makalová – Žilinská, Chaloupková, Zelenková V., Kurečajová, Senická, Krůtová, Žočková, Macečková, Králová, Ferková, Teissigová Si, Teissigová Sa., Šafránková, Lafková, Veverková, Frývaldská

Hodnocení trenéra:
Marie Sůrová, hlavní trenérka WU15: „Výsledkově jsem s utkáním nakonec spokojena. S hrou a proměňováním šancí hlavně v druhém poločase také. V prvním poločase bylo šancí několik, ale skórovat se podařilo pouze Káje Žočkové. Naštěstí se holky rozstřílely a v druhém poločase padlo dalších šest branek, i když zahozených šancí bylo ještě mnohokrát více. Neustále nás trápí dostupování hráček, necháváme soupeřky hrát a dáváme jim zbytečně mnoho prostoru. Každopádně velkou radost mi udělaly dvě branky z křídelních akcí, které po holkách vyžaduji. Obě akce byly provedeny perfektně a hlavně proběhly z obou stran.“

Mladší žákyně se sešly k utkání v krásných 15-ti hráčkách, chyběla pouze jedna hráčka. Jelikož soupeřky nastoupily ve žlutém, vyběhly naše holky poprvé ve slušivých bílých dresech. Holky navázaly na dvé starší kamarádky a soupeřkách nadělily sedm branek. V zápase byla dominující hráčkou Darina Kurečajová, která již stabilně nastupuje ve i ve starší kategorii. Na týmu je vidět, že se zápas od zápasu posouvá. K vidění byly náznaky cvičených kombinací, holkám se dařily přihrávky a i střelba byla důrazná.

FK Bohemians Praha – FK Dukla Praha 1:7 (0:2)

Branky: 52. Krejčová - 12., 17., 38., 43., 58. Kurečajová, 52., 55. Čepková

Sestava Dukla:
Kleinová – Kurečajová, Čepková, Bačkovská, Gluhovič E., Hlinková, Kubičková, Nováková D., Hromádková, Vosáhlová Na., Zelenková R., Rücklová, Knejpová, Ročková, Pařízková

Hodnocení trenéra:
Luboš Vosáhlo, hlavní trenér WU13: „Máme za sebou první vítězné utkání v lize žákyň. Výsledek ale nelze nijak přeceňovat, soupeř byl oslaben o jednu hráčku. Nutno podotknout, že jsme se opět dopustili hrubých chyb, které soupeř nedokázal potrestat. Ale konečně jsme hráli v kompletním složení a k vidění bylo i několik pohledných kombinací. Nepodstatnou roli sehrála přítomnost Dariny Kurečajové, která dokázala eliminovat útoky soupeře a navíc podpořit naše útočné snažení. Zápas od zápasu se náš herní projev zlepšuje. A to mě těší.“