Kapitán Marek Hanousek hodnotí derby se Slavií

5. 10. 2015 | Redakce

Kapitán Marek Hanousek hodnotí derby se Slavií

Podle kapitána Marka Hanouska je velká škoda hloupé chyby při bránění standardní situace. Uznává, že ve druhém poločase byla Slavia nebezpečnější a bod je z určitého úhlu pohledu pro oba týmy spravedlivý.

Připravovali jste se nějak speciálně na derby? Dalo se očekávat, že Slavia bude asi psychicky nahoře, když vyhrála velké derby.
To ani ne. V poslední době se psalo jen o Slavii a přijde mi, že z toho vznikla taková bublina. Se vší úctou ke Slavii, aby se o ní mluvilo v souvislosti s titulem, je podle mého názoru hodně nadnesené. My jsme věděli, že budeme na míči lepší. Slavia vždycky vyčkává v bloku a spoléhá se na brejky. Tohle je během zápasu splnilo, ale bohužel ve druhém poločase přišel ten nešťastný moment, kdy jsme dostali gól. Řekli jsme si, že budeme hrát ofsajd systém a já jsem o tom nevěděl, takže jsem šel normálně bránit hráče, tím pádem nebyl ofsajd a Škoda dával lehký gól.

Takže ten gól berete trošku na sebe?  A byl problém ve špatné komunikaci? 
Jsou jasně daná pravidla, kdy ofsajd systém máme zahrát. Bohužel tohle nebyla ta situace, ale hráč, který to určuje, situaci vyhodnotil tak, že ofsajd systém hrát budeme. V té chvíli jsem fauloval Latku u lajny, tak jsem tento pokyn vůbec neslyšel a navíc situace se odehrála před slavistickým kotlem, kde toho všeobecně není mnoho slyšet, takže jsem to nevěděl. Šel jsem normálně bránit hráče a díky tomu naneštěstí nebyl ofsajd.

Vy jste šel nejdřív dopředu, pak jste se vracel. Vypadalo to, že jste váhal…
Já jsem měl Pitáka, tak jsem šel nejdřív s ním. Potom jsem viděl, že všichni kluci vybíhají, tak jsem vyběhl taky, ale to už bylo pozdě.

Souhlasíte s tím, že je velká škoda, že jste nepřidali druhý gól? Protože první půl hodinu jste byli jasně lepší.
První půl hodinu jsme byli lepší, poté to Slavia trochu vyrovnala, ale pořád jsme tam nebezpečné situace měli. Bylo tam břevno od Miloševiče na začátku druhého poločasu. Ale bohužel se nám nepovedlo zvýšit na 2:0. Naopak za stavu 1:1 jsme se bránili velkému počtu rohů, takže možná jsme nakonec rádi, že jsme to proti těmhle chasníkům (usměje se a podívá se na Latku) ubránili.

Hrál určitou roli fakt, že standardní situace před inkasovaným gólem byla zahrávána před kotlem domácích?
Asi ano. Na druhé straně hřiště by pokyny bylo daleko lépe slyšet. Ostatní kluci říkali, že pokyny slyšeli, já ne. Je to zbytečná, školácká chyba.
 

Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
SK Slavia Praha B
FK Dukla Praha B