• Klub

• 15.09.2015

Klub společně s fanoušky děkoval Janu Vorlovi

Na hřišti velel, skvělým způsobem organizoval celou obrannou hru týmu, pomáhal těm, kteří své zkušenosti teprve získávali. Uměl v kritických chvílích zápasu zatáhnout za záchrannou brzdu a s patřičným respektem k němu přistupoval i soupeř, protože na "Kondyho", jak mu spoluhráči říkají, se opravdu hrálo těžce.

Do vrcholového seniorského fotbalu ho uvedly severočeské Blšany. „Prožil jsem tam osm let fotbalového života. Byla to krásná doba,“ vzpomíná. S tehdejším druholigovým celkem zažil poprvé postup do elitní české soutěže. „Tehdy se nám podařilo postoupit do první ligy. A i když měl klub své problémy, nám se dařilo v první lize udržet celých osm let.“

V Blšanech se také setkal se svými pozdějšími spoluhráči a trenéry z Dukly, jako je například Patrik Gedeon, Tomáš Obermajer, Luděk Zelenka či Filip Rada.

Zleva Jiří Blažek (předseda FK Dukla Praha, spolek), Ing. Michal Šrámek (výkonný ředitel FK Dukla Praha) a Jan Vorel.

Další Honzovy kroky vedly do pražské Slavie, kde si ovšem přivodil zranění a kde strávil pouze jednu sezonu. „Byla to velmi cenná zkušenost, která mi otevřela dveře dál do světa. Po osmi letech v jednom klubu, jsem tu změnu bral více než pozitivně. Slavia byl klub na jiné úrovni a s jinými ambicemi, ale mě se ten rok úplně nepovedl, zranil jsem se a moc toho nenahrál. K tomu tam byla opravdu velká konkurence.“

Přesto byl o něj zájem, a to i za hranicemi naší země. A tak se vydal ke Středozemnímu moři na Kypr do AEL Limassol. „Tam to bylo úžasné. Sice úroveň kyperské ligy nebyla až tak vysoko, ale už tehdy byly v soutěži týmy, které do dnes pravidelně působí v Evropských pohárech.“ Po roce ale Limassol sestoupil a Honza se musel vrátit zpět do České republiky.

Stal se součástí nově formovaného klubu FK Dukla Praha, s kterým o tři roky později postoupil do první ligy. „Do Dukly jsem tehdy šel bez jakýchkoli ambicí. Chtěl jsem to tu jen zkusit a zjistit, jak to tu bude fungovat. Nakonec se mé působení tady na Julisce vyvedlo nejlépe, jak mohlo. V Dukle jsem zažil nejlepší fotbal. Bylo to skvělé období. První dva roky v lize byly úžasné. Užil jsem si to.“

Po sedmi letech strávených v Dukle ukončuje svou bohatou profesionální kariéru. A jeho fotbalovým domovem se mu stal Všenorský SK. „Teď už hraju jen pro radost, a o to víc si fotbal užívám. Je daleko uvolněnější.“

„Patří mu uznání za to, co pro tým udělal, za jeho fotbalové umění a charakter. I když cítil, že se blíží jeho kariéra hráče v Dukle ke konci, choval se naprosto profesionálně a vždy jsem se mohl o něj opřít. Děkuju."
trenér Luboš Kozel