• Rozhovory

• 03.08.2015

Ohlédnutí za utkáním s Plzní. Rozhovor s Filipem Radou.

Vychytal dvě tutové šance Plzně. Byla proti němu nařízena penalta. Přečtěte si, jaký byl v očích brankáře Filipa Rady sobotní zápas s Plzní.

Tři body s Plzní, jistě vládne spokojenost, jak bys utkání zhodnotil?

Do utkání jsme šli s tím, že Plzeň konečně porazíme. Chtěli jsme zlepšit defenzivu po Slovácku, a to se nám podařilo. Třešničkou na dortu byl vítězný gól Bergera.

V utkání jsi si připsal dva skvělé zákroky, jak bys je popsal?
Tak ten první, kdy letěla přihrávka před bránu, Kolář to nevyřešil úplně čistě, takže jsem měl naštěstí prostor se přesunout a míč chytit. Ve druhém případě skákal na malém vápně balón, já jsme proti němu jen vyběhl a trefili mě.

Těžší to tedy bylo určitě v prvním případě?
Jednoznačně, Kolář to naštěstí netrefil dobře, takže jsem to mohl vytáhnout.

Co se ti honilo hlavou, když byla odpískána penalta?
Nejdříve mi bliklo, že na hřišti už není Kolář, to bylo trošku plus. Šel jsem na stranu a Kovařík mě přestřelil.

Zhruba ve stejnou dobu jste minulý rok porazili Spartu, mysleli jste na to?
Trenér to před zápasem zmiňoval, že přesně v této fázi jsme chytli Spartu a taky jsme ji porazili, ale to není důležité. Důležité je, že máme tři body. Musíme hlavně zůstat nohama na zemi a soustředit se na další venkovní zápas v Liberci.