• Stará garda

• 17.06.2015

Zemřel MUDr. Břetislav Minář

Fotbalový klub Dukla Praha oznamuje všem svým příznivcům a přátelům smutnou zprávu, v úterý dne 16. června 2015 ve věku nedožitých 87 let zemřel bývalý lékař našeho A mužstva pan MUDr. Břetislav Minář.

MUDr. Břetislav Minář byl lékařem našeho A mužstva – nástupcem MUDr. Huberta Topinky. Hráči našeho A mužstva ho měli rádi. Byly mu blízké jejich zájmy, velmi často bral na sebe i role baviče, hudba a zpěv byla součástí jeho práce v našem fotbalovém klubu.

Zleva: Josef Masopust, Jaroslav Vejvoda a MUDr. Břetislav Minář.

Zdravotní zabezpečení bylo v Dukle Praha vždy na vysoké úrovni po stránce odborné, velký podíl na tom měla pracoviště Ústřední vojenské nemocnice v Praze – Střešovicích, které lékaři Dukly Praha využívali.

Na činnosti fotbalové Dukly Praha se podílela řada lékařů, nejen vojenských ale i civilních. Do historie Dukly Praha se navždy zapsali tito tři lékaři. MUDr. Hubert Topinka, MUDr. Břetislav Minář a vedoucí lékař MUDr. Miloš Trůbl, který byl zodpovědný za všechny armádní sportovce.

Lékaři a maséři zajišťovali náročný proces vyžadující odpovědnost, obětavost a mnoho času z osobního volna.

Čest jeho památce!