FANSHOP

Dokumentární film Hrdý na svůj klub na festivalu CINEfoot v Riu de Janeiru

22. 5. 2015 | Redakce

Dokumentární film Hrdý na svůj klub na festivalu CINEfoot v Riu de Janeiru

6. ročník fotbalového filmového festivalu CINEfoot 2015 byl zahájen ve čtvrtek 21. května a končí v úterý 26. května. V neděli 24. května zde bude uveden dokumentární film o fotbalovém klubu Dukla Praha. Společně s filmem odcestovali reprezentovat Duklu Praha Josef Jelínek a Petr Procházka.

V pátek ráno odcestovalo do brazilského Ria de Janeira duo Josef Jelínek, bývalý reprezentant a hráč Dukly Praha, a Petr Procházka, ředitel Klubu přátel Josefa Masopusta, který se podílel na vzniku celého filmu Hrdý na svůj klub.


"Velmi si vážíme, že byl náš film vybrán na tak prestižní festival, který včera večer slavnostně odstartoval novým dokumentem o Lionelu Messim. Dukla Praha se o tomto víkendu vrátí po dlouhých letech prostřednictvím tohoto filmu do Jižní Ameriky, kde v padesátých a šedesátých letech proslavila celou naši republiku. Děkujeme Klubu přátel Josefa Masopusta, že umožnil odlet malé delegace v čele s Josefem Jelínkem, což bylo podmínkou pořadatelů tohoto festivalu," uvedl producent filmu Petr Studénka.

Více na stránkách festivalu: www.cinefoot.org/

Josef Jelínek a Petr Procházka v ranním slunci v odletové hale pražského letiště Václava Havla.

Hrdý na svůj klub

Příběh fotbalového klubu Dukla Praha zpracovaný jako 75 minutový archivní střihový dokument, jenž mapuje šest dekád fotbalové historie a vývoje slavného klubu s jeho vrcholy i pády od roku 1948 až po současnost.  

Dokument je sestaven z vyprávění dosud žijících legend - hráčů, trenérů a funkcionářů Dukly, archivních obrazových a zvukových materiálů, videomateriálů, fotografií ...atd.

Hlavními postavami našeho příběhu jsou: Josef Masopust, Svatopluk Pluskal, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Rudolf Kučera, Zdeněk Nehoda,  Ladislav Vízek, Jan Fiala, Josef Jelínek, Jan Geleta, František Štambacher, Miroslav Jícha, Rudolf Kocek, Luděk Macela, a další.

 

Fotogalerie


Partneři klubu