• Klub

• 21.05.2015

Míč Josefa Masopusta byl opět nainstalován na své místo!

V březnu tohoto roku byl ukraden bronzový míč od sochy Josefa Masopusta před stadionem Na Julisce. Včera v rámci slavnostního zahajovacího ceremoniálu republikového finále 4. ročníku Poháru Josefa Masopusta byl opět na své místo instalován.

„Věříme, že to nikdo neudělal ze zlého úmyslu, spíš nějaký sběratel. Máme radost, že dnes můžeme sochu obnovit v původní kráse,“ těší Jiřího Horu, předsedu Klubu přátel Josefa Masopusta, kterému socha na Julisce patří.

Zahajovacího ceremoniálu se účastnil i Josef Jelínek

„Sebrat ten míč tady nebylo asi nebylo až tak složité, horší to bylo vzít mu ho na hřišti,“ přidal svůj názor člen stříbrné sestavy ve finálovém utkání MS v Chile, internacionál Josef Jelínek.

„Jsme samozřejmě rádi, že je socha opět kompletní. Věříme, že to tak i zůstane. Vstupujeme do jednání s městskou částí Praha 6, na jejímž pozemku socha stojí, a naším společným zájmem je, abychom již nikdy podobnou situaci nemuseli řešit,“ dodal Petr Procházka, výkonný  ředitel Klubu přátel Josefa Masopusta.

Prohlédnout fotogalerii