PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Šesté místo je skvělé. Užíváme si ho, říká Patrik Gedeon

21. 3. 2012 | Redakce

Šesté místo je skvělé. Užíváme si ho, říká Patrik Gedeon

P R A H A - Dukla prodloužila v pondělním zápase se Slavií svou jarní neporazitelnost a udržela tak šestou příčku v tabulce Gambrinus ligy. „Každý den si to umístění užíváme,“ řekl po zápase kapitán Patrik Gedeon v rozhovoru s novináři.

Patriku, zápas se Slavií skončil remízou. Je to pro Duklu zisk nebo ztráta?
Ztráta to určitě není. Bod bereme, i když jsme zápas chtěli vyhrát, abychom potvrdili tři body z Hradce. To se nám nepodařilo. Musíme však respektovat sílu Slavie. Ač se říká, že má problémy a změnil se trenér, tak má zkušené mužstvo a hraje velmi dobře. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale soupeř také. Chtělo to ještě vstřelit branku, abychom odměnili diváky, kteří přišli a vytvořili krásné prostředí.

Juliska se nádherně zaplnila. Jak sis užil tu atmosféru?
Klobou dolů před diváky, všichni jsme za tu návštěvu moc rádi. Škoda, že jsme zápas neokořenili nějakým gólem, bylo by to pro ně hezčí.

Za Slavii jsi hrál, stejně jako několik tvých spoluhráčů. Byl to pro tebe zvláštní zápas?
Už je to déle, co jsem ze Slavie odešel. Z toho týmu, který znám, tam zůstali tři hráči. Ale je pravda, že velká část naší kabiny prošla Slavií, působilo tam dost členů Dukly - od vedení až po kustoda. Takže jsme vypsali nějaké občerstvení. A myslím, že ho i za tu remízu přineseme.

Dukla je na šesté příčce v tabulce. Nezvýšily se po vydařeném vstupu do jarní části její ambice?
Pořád jsme skromní, pokorní. Stojíme nohama pevně na zemi. Šesté místo je pro nás nádherné. Užíváme si ho každý zápas, každý den. Teď už ale koukáme na Příbram, kde nás čeká těžký zápas.

21. března 2012

 

Fotogalerie


Partneři klubu