• Články žáci

• 05.05.2015

Výsledkový servis žákovských kategorií z 2. - 3. května 2015

O tomto víkendu přivítali starší žáci týmy Českých Budějovic a mladší žáci hráli nedaleko Prahy v Kladně. Další utkání čeká starší žáky už v pátek v Praze Ruzyni proti Mladé Boleslavi. Mladší žáci ve stejný den a na stejném hřišti přivítají Vyšehrad.

Česká liga žáků U15, SO 2. května 2015, Praha – Ruzyně

FK Dukla Praha – SK Dynamo České Budějovice 1:2 (0:0)

Branka: 46. Popovič.
Sestava: Nosek, Štěpánek, Ferreira, Pelc, Trávníček (35. Houha), Rogers (50. Maršál), Švihálek (50. Bohdan), Soukup, Tvrdík (35. Popovič), Jůza (45. Elmo), Donát (35. Drozd).

Pavel Sedláček: „K dalšímu hraní v žákovské lize jsme pozvali do Ruzyně tým Českých Budějovic. Utkání přineslo spoustu zajímavých momentů. Naši kluci proti velmi fyzicky vyspělým budějovickým klukům obstáli a zejména v prvním poločase předváděli velmi pěkný kombinační fotbal. Škoda neproměněné příležitosti Deniho Rogerse. Skvěle se předvedl taky Jáchym Nosek v brance, který jistým výkonem dodával klid naší obranné hře a na konci prvního poločasu výborným zákrokem zneškodnil střelu letící do horního rohu. I ve druhém poločase pokračoval náš kvalitní výkon, ale přesto jsme nakonec obrovské fyzické vyspělosti neodolali a dvakrát inkasovali, podruhé z pokutového kopu. Naši jedinou branku vstřelil Patrik Popovič po skvělém důrazu Marka Pelce. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru a těšíme se na další fotbalové hraní, které nás čeká příští týden proti Mladé Boleslavi.“

Česká liga žáků U14, SO 2. května 2015, Praha – Ruzyně

FK Dukla Praha – SK Dynamo České Budějovice 2:3p (2:0)

Branky: Matoušek (Novák), Jarovský (Dostál).
Sestava: Šerák - Ludvíček, Linhart (41.Neruda), Urban, Dvořák - Havlíček, Dostál, Novák - Matoušek (46. Podzimek), Jarovský (46. Kozel), Janků.

Tomáš Večeřa: „Oproti jiným zápasům se nám více dařilo překonávat soupeřovu obranu, ať už kombinací nebo průnikovými přihrávkami. Maty po pěkné spolupráci s Novasem nám zajistil vedení a po průnikovém Dostyho pasu, nekompromisně Bert zvyšoval na 2:0. Další příležitosti, především Havlas a Bert sami na brankáře, jsme neproměnili.
Hosté posíleni do druhého poločasu Pennerem, který nás přehrával v záloze, vstoupili s velkou energií. Po individuální akci z křídla se podařilo Budějovicím snížit. I přes tlak jsme dále hosty nepouštěli do šancí. Bohužel po standardní situaci ze strany bylo pět minut před koncem po vlastní brance srovnáno.
Při penaltách byl klid a kopací technika na straně Budějovic.
Můžeme litovat neproměněných šancí, které hosty držely v utkání, ale také gratulovat soupeři, který se za nepříznivého stavu nevzdal a utkání otočil.“

Česká liga žáků U13, NE 3. května 2015, Kladno

SK Kladno - FK Dukla Praha 3:10 (1:6)

Branky: Novotný J. 5x, Spáčil, Novotný A., Hypius, Šlégr, Pospíšil
Sestava: Bičiště, Štefan –  Mejdr, Novotný A., Ježek, Spáčil, Novotný J., Pospíšil, Kleček, Šátek, Kočí, Hypius, Greguš, Ciolek, Ladislav, Šebrle, Šlégr, Mlejnek, Houška, Pařízek

Jaroslav Žipaj: „Utkání s Kladnem jsme na jedné straně hřiště zvládli velice dobře. Míč jsme měli povětšinou pod kontrolou a po jakékoliv ztrátě se nám ho dobrým přechodem dařilo okamžitě získávat zpět na naše kopačky. Tím jsme domácí na naši polovinu moc nepouštěli a naopak jsme si dobrou kombinací  dokázali vypracovat velké množství brankových možností, z kterých kluci vstřelili 9 branek. Na druhé straně hřiště jsme sice taky hráli svoji hru, bohužel bez brankového vyjádření. Výstavba naších útoků i mezihra veprostřed hřiště byla poměrně kvalitní. Velký problém jsme měli v útočné 1/3 se zakončením naších akcí. Výběr před-finálních a finálních přihrávek byl povětšinou komplikovanější než by bylo vhodné, příprava míče do zakončení byla pomalá a nekvalitní, a zakončení slaboučké a nedůrazné. Na to kolik šancí jsme si vytvořili a především vhodnější a efektivnější finální přihrávkou mohli vytvořit, je 1 vstřelená branka za 60 min. hry na této straně hřiště žalostná vizitka.“

Česká liga žáků U12, NE 3. května 2015, Kladno

SK Kladno - FK Dukla Praha 0:19 (0:9)

Branky: Štěpán 4, Tomek 3, Fišer 2, Krenciv 2, Fojt 2, Divín 2, Loffler 1, Peake 1, Zíka 1, Dragošek 1.
Sestava: Spilka, Ulman - Bárta, Mareš, Hollerbach, Tomek, Málek, Zíka, Fojt, Štěpán, Löffler, Fišer, Peake, Krenciv, Korseko, Divín, Blažek, Dragošek, Beznoska, Hořt.

Tomáš Konder: „Po vydařeném turnaji v Písku, jsme nastoupili na přírodní trávě proti týmu  Kladna. Soupeře jsme od začátku utkání zatlačili na jejich polovinu a na obou půlkách jasně přehrávali. Kladno hrozilo sporadicky z rychlých protiútoků a jen výjimečně ohrozilo naše brankáře. Kluci předváděli povedené kombinace a  přítomní diváci mohli vidět hezké branky. Pozitivum je i to, že se nám podařilo udržet čisté konto a zvládli jsme zápas bez inkasované branky.“