FANSHOP

Dukla odehraje 23. kolo SYNOT ligy v Jihlavě

9. 4. 2015 | Redakce

Dukla odehraje 23. kolo SYNOT ligy v Jihlavě

Po bezbrankovém duelu se Slováckem čeká Duklu utkání na Vysočině. V sobotu od 16 hodin poměříme síly s naším sousedem v tabulce a zároveň klubem, který má totožný rok založení jako naše Dukla.

Jihlava v rámci 22. kola odehrála zápas v Příbrami, tak jako Dukla, i jihlavští hráči uhráli nerozhodný výsledek. Na vedoucí branku Tlustého ze 23. minuty odpověděl svou první ligovou brankou Suchan. Trenér Luděk Klusáček zhodnotil duel pro oficiální web SYNOT ligy následovně: "Byl to typický zápas v Příbrami. Nijak zvláštní fotbal se spousty standardních situací. Připravovali jsme se na to. Přesto jsme se s přibývající únavou dostávali pod tlak. Chtěli jsme tu vyhrát, kluci měli za tři body slíbené volno, ale dostanou ho i tak, protože tento bod je pro nás hodně cenný." 

Jihlava se tak nachází přesně v polovině tabulky, hráči Vysočiny mají na svém kontě 27 bodů za sedm výher, šest remíz a devět proher. Navíc jihlavští ztrácí pouhý bod na Duklu, která se nachází jedinou příčku nad jihlavským klubem. 

V kádru Vysočiny se nenajde jediný hráč, který by zasáhl do všech 22 dosavadních ligových zápasů (v Dukle to jsou Vjačeslav Kravajev a Marek Hanousek). Mezi stálice základní sestavy našeho sobotního soupeře tak patří Jiří Krejčí, Tomáš Kučera, kapitán Lukáš Vaculík a Haris Harba, kteří nastoupili k 21 ligovým zápasům. Mezi opory v Jihlavě se řadí i brankář Jan Hanuš, jenž odehrál o zápas méně než výše jmenovaní.

"Čeká nás další utkání se soupeřem, který je vedle nás v tabulce a naší snahou bude udržet naše postavení nad ním, což znamená přivézt nějaký bod. Jihlava se v poslední době zvedla, nepovedl se jí sice vstup do jara, ale poslední čtyři kola neprohrála a za poslední tři udělala 7 bodů. Co jsem je měl příležitost vidět, tak se vyznačovali rychlým přechodem do útoku, mají rychlostní typy hráčů, takže nebude jednoduché pohlídat z toho plynoucí situace. Navíc se zlepšili na míči, rozehrávku a mezihru. My jsme poslední dvě utkání nevstřelili branku a v tomhle se musíme zlepšit a pokud jsme doma body ztratili, tak je budeme chtít přivézt z venku," uvedl trenér Luboš Kozel.

Dukla s Jihlavou v samostatné české nejvyšší soutěži doposud odehrála pět utkání a bilance je hodně vyrovnaná, jeden zápas skončil vítězstvím Dukly, třikrát remízou a jednou zvítězila Jihlava. Průměrná návštěva na vzájemná utkání je 4 457 diváků.

Přijeďte podpořit Duklu na Vysočinu! Zápas je na programu v sobotu 11. dubna od 16 hod!

Poslední utkání soupeře:

1.FK Příbram - FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)
Branky: 52. Suchan - 25. Tlustý.  Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pilný. ŽK: Tlustý, Hybš, Šulek, Kukoľ. Diváci: 2 111.
1.FK Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Krameš - Pilík (87. Moulis), Fillo (46. Suchan), Zeman - Bednář.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Marek, T. Kučera - Harba (71. Fulnek), Šulek, Vaculík (87. Jungr) - Mešanovič (67. Kliment). 


Poslední vzájemné utkání:

FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava 4:1 (2:0)
Branky: 13. a 47. Krmenčík, 36. Beauguel, 71. Považanec - 73. Kovář. Rozhodčí: Ardeleánu - J. Paták, Ratajová.  ŽK: Považanec, Krmenčík - J. Krejčí, Vidlička.  Diváci: 1201.
FK Dukla Praha: F. Rada - Karavajev, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Hlinka, Považanec (86. Čajič) - Berger (76. Néstor), Beauguel, Krmenčík (64. Jakub Mareš).
FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Kučera, Jánoš (81. Vidlička) - Kukol (75. Fulnek), Jungr, Vaculík (57. Kovář) - Harba.

 

Média

  • Video: Jean-David Beauguel nejen o svém návratu
    Po bezbrankovém duelu se Slováckem čeká Duklu utkání na Vysočině. V sobotu od 16 hodin poměříme síly s naším sousedem v tabulce a zároveň klubem, který má totožný rok založení jako naše Dukla.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu