• Články žáci

• 31.03.2015

Výsledkový servis žákovských kategorií z 28. - 29. března

O víkendu sehrála družstva žáků s týmy Pardubic a Karlových Varů celkem čtyři utkání. Patnáctka remizovala 0:0, a o vítězi rozhodoval penaltový rozstřel, z kterého vyšel lépe soupeř. Čtrnáctka zvítězila 3:2. A vítězstvím skončila i obě utkání mladších žáků.

So 28. března.2014, UMT Juliska, Praha

FK Dukla Praha U15 – FK Pardubice U15 0:0 (0:1) np 1:4

Sestava: Nosek, Bohdan (35. Studnička), Pelc, Novák, Trávníček (35. Kadlec), Jůza (45. Drozd), Švihálek, Soukup, Ferreira, Štěpánek (35. Fyman), Tvrdík (35. Rogers).

Pavel Sedláček: „K poslednímu mistrovskému utkání základní části žákovské ligy přijel na Julisku opět velmi fyzicky vyspělý tým Pardubic. V prvním poločase byla cítit fyzická převaha pardubických a po většinu času se hrálo na naší polovině. Přesto kluci odolávali a několikrát nebezpečně zahrozili v brejkových situacích. Ve druhé půli jsme začali soupeře přehrávat a dokázali držet míč na svých kopačkách. Přicházely střely i šance, ale bohužel jsme žádnou z nich nedotáhli do gólu. V závěrečných penaltách byli šťastnější kluci z Pardubic. Náš tým je potřeba pochválit za zlepšený výkon od minulého kola. Opět jsme dokázali obstát s mnohem vyspělejším týmem a začínáme se prosazovat fotbalem. Tématem pro nás zůstává finální fáze hry a zakončování. Příští kolo začínáme finálovou část soutěže prvním kolem, kdy se zřejmě utkáme s Mladou Boleslaví. Děkujeme všem fanouškům a rodičům za podporu.“

FK Dukla Praha U14 – FK Pardubice U14 3:2 (2:1)

Branky: Kozel 2 (Dostál, Podzimek, Ludvíček), Jarovský (Dostál).
Sestava: Přibyl - Novichikhin (36. Jíra), Urban, Vožický (51.Hodek), Ludvíček - Havlíček, Dostál (51. Neruda), Podzimek - Jarovský, Kozel, Novák (36. Janků).

Matěj Přibyl a Tomáš Urban zhodnotili utkání: „Do začátku utkání jsme vstoupili velmi dobře díky vstřelenému gólu Kozlika. Soupeře jsme v prvním poločase k ničemu moc nepouštěli a vytvářeli jsme si slibné šance.Po vybojování míče od Ludvajse u lajny dal svůj druhý gól Kozlik. Ke konci poločasu jsme bohužel inkasovali po průniku soupeřova útočníka a stav byl 2:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěma změnami a po pár minutách jsme díky Dostyho hlavičce a Berdově dorážce vedli již 3:1. Patnáct minut před koncem utkání jsme dostali gól hlavou na 3:2 a posledních 10 minut jsme se museli ubránit několika dobrým šancím protihráčů, ale nakonec jsme udrželi výsledek 3:2 a máme 3 body.“

Ne 29. března 2015, UMT Juliska, Praha

FK Dukla Praha - 1. FC Karlovy Vary 22:2 (12:1)

Sestava: Bičiště – Kozojed, Mejdr, Ladislav, Novotný A., Ježek, Spáčil, Novotný J., Pospíšil, Kleček, Šátek, Kočí, Hypius, Šebrle, Noll, Houška, Greguš, Peřina.

Jaroslav Žipaj: „První mistrovské utkání jsme odehráli velice aktivně a s chutí. Konstruktivní výstavbou a  dobrou kombinací  jsme se neustále snažili vytvářet přečíslení  nebo otevřít obranný blok soupeře a taky jsme si dokázali vytvořit velké množství příležitostí. Na dohrávání těchto situací ale musíme neustále pracovat a učit se je efektivněji zakončovat.“

FK Dukla Praha U12 - FC Karlovy Vary U12 29:2 (10:2)

Branky: Hořt 4, Teplý 3, Loffler 3, Málek 3, Villaseca 3, Divín 2, Štěpán 2, Jakoubek 2, Tomek 1, Blažek1, Hollerbach 1, Novotný 1, Zíka 1, Fojt 1, Fišer 1.

Patrik Zeidler: „V úvodním utkání jarní části mistrovské soutěže jsme přivítali soupeře ze dna naší skupiny - Karlovy Vary. První poločas byl na obou hřištích poněkud rozpačitý, chybělo nasazení a rychlostí hry jsme se opět přizpůsobovali soupeři. Zaujetí o hru si u některých kluků představujeme daleko větší a provádění herních činností kvalitnější. Ve druhém poločase už bylo vše v pořádku, ale nutno podotknout, že hosté s přibývajícími góly ve své síti postupně rezignovali. Nicméně si kluci po sérii těžkých utkání také vyzkoušeli, jaké to je dobývat soupeřovu branku a hrát "do plných". Kluci zaslouží hlavně za druhý poločas pochvalu, což ocenili potleskem také všichni zúčastnění rodiče.“