PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer
    FANSHOP

Fotbalové jaro začíná. Na Julisku míří obměněný Žižkov

16. 2. 2012 | Redakce

Fotbalové jaro začíná. Na Julisku míří obměněný Žižkov

P R A H A - Prvoligové jaro se otevře už v pátek zápasem FK Dukla Praha – FK Viktoria Žižkov, který začne ve 20.15 hodin. Jaký soupeř na Julisku přijede?

Viktoria je v tabulce na poslední příčce, v šestnácti odehraných kolech nasbírala sedm bodů a koncem podzimu se klubové vedení rozhodlo ke změně trenéra. Martina Pulpita vystřídal Roman Nádvorník, jenž na Žižkov přišel z druholigového Graffinu Vlašim.

To však nebyla jediná změna, k níž došlo. Zdaleka nejvíc se jich odehrálo v kabině. Kádr Viktorie se přes zimu proměnil k nepoznání. Odešlo více než deset hráčů, mezi nimi například gólman Vaclík, útočníci Böhm či Nestorovski nebo záložníci Kadeřádek s Folprechtem, kterým skončilo hostování ze Sparty.

Dveře žižkovské kabiny naopak nově otevřeli třeba útočník Bálek nebo záložník Valenta. Mezi posilami najdete i zahraniční hráče – pro příklad jmenujme Estonce Kiidrona a Tenna. K posilám patří i plzeňský Ticháček.

„Musíme brát ohled na to, že se hráči musí poznat nejen na hřišti, ale také mimo něj. Také proto jsem rád, že zde máme klid. Potom bude třeba načerpané zkušenosti zúročit a doufejme, že se nám povede dát tým dohromady podle představ,“ řekl trenér Nádvorník během soustředění na Kypru.

Na středomořském ostrově nastoupila Viktoria ke třem zápasům. Nejprve podlehla jihokorejskému Gyeongnamu 0:4, následně porazila ruský Volgar Gazprom 2:1 a ve třetím utkání prohrála s Permem 0:2. V generálce na nejvyšší soutěž pak Žižkov nastoupil proti Mostu, s nímž remizoval 2:2.

„Přijede soupeř, který nemá co ztratit. Dal dohromady nové mužstvo, tudíž se dá od něho očekávat to, co vždycky – bude hrát maximálně agresivně, kvalitně v defenzivě a bude spoléhat na rychlé protiútoky a na standardní situace,“ řekl o pátečním soupeři Dukly trenér Luboš Kozel.

Poslední vzájemný zápas

FK Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 36. Nestorovski. ŽK: Nestorovski, Bartl - Berger, Vrzal, Mikula. Rozhodčí: Hrubeš – Ubias, Košec. Počet diváků: 4081.
Žižkov: Vaclík – Bartl (79. Folprecht), Procházka, Lafrance, Čermák – Bořil, Šťastný (66. Schut), Súkenník, Mach – Kalod, Nestorovski (82. Bodeček). Trenér Pulpit.
FK Dukla: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík (81. Jirouš) – Malý (64. Podrazký), Gedeon, Hanousek – Berger, Markovič, Pázler (57. Vrzal). Trenér Kozel.

Poslední zápas našeho soupeře

FK Viktoria Žižkov – Most 2:2 (2:1)
Branky Viktorie: 1. Sloboda, 30. Sivrič
Žižkov: Ticháček – Bartl, Kiidron (25. Bodeček), Lafrance (86. Tenno), Tusjak – Kotyza, Valenta, Hílek (test – Slovensko), Sloboda, Sivrič – Jurčo (46. Bálek).

 

Fotogalerie


Partneři klubu