FANSHOP

Jarní část zahájíme na stadionu v Králově Poli

18. 2. 2015 | Redakce

Jarní část zahájíme na stadionu v Králově Poli

V sobotu skončí dlouhé čekání na jarní část SYNOT ligy! Dukla odstartuje druhou polovinu soutěže utkáním se Zbrojovkou Brno. Duel v moravské metropoli je na programu v sobotu od 17 hodin.

Po podzimní části je jihomoravský celek na 14. místě ligové tabulky s 16 body za čtyři výhry, čtyři remízy a osm porážek. Skóre brněnských je 17:24. Během zimní přípravy odehrála Zbrojovka celkem 14 utkání:

 • Tipsport liga  Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno  2:0 (0:0)
 • Tipsport liga  Zbrojovka Brno - Zlín 1:2 (1:1)
 • Tipsport liga  Baník Ostrava -  Zbrojovka Brno  3:2 (0:2)
 • Přátelské utkání Zbrojovka Brno - SK Líšeň 2:0 (0:0)
 • Přátelské utkání   Jihlava - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
 • Přátelské utkání   Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:3 (1:2)
 • Přátelské utkání Hradec Králové - Zbrojovka Brno 0:0 (0:0)
 • Přátelské utkání  Zbrojovka Brno - Dunajská Streda 2:0 (2:0)
 • Přátelské utkání Zbrojovka Brno - Ružomberok 1:0 (1:0)
 • Přátelské utkání Zbrojovka Brno - Znojmo 0:2 (0:0)
 • Přátelské utkání Zbrojovka Brno - Oděsa 1:0  
 • Přátelské utkání Daugava Riga - Zbrojovka Brno 0:5 (0:1)
 • Přátelské utkání FK Aktobe  - Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)
 • Přátelské utkání Zbrojovka Brno - Sheriff Tiraspol 0:2 (0:1) 

Během zimní pauzy kádr brněnských opustili Martin Doležal (FC MAS Táborsko), Jiří Janoščin (FK Fotbal Třinec) a Lamine Fall (FK Baník Most) - všichni hráči odešli do druholigových celků v rámci hostování. Naopak do kádru "A" mužstva se posunuli dva hráči z juniorky - Jakub Šural a Tomáš Weber. Dalšími akvizicemi v "A" mužstvu jsou Lukáš Zoubele z Jablonce, Josef Čtvrtníček ze Slovácka, Radek Buchta (hostování ze Slovácka) či Václav Klán ze Sparty. Nejvýraznější, nebo alespoň nejdiskutovanější posilou, je Dušan Melichárek, který do Brna přišel "oklikou" přes chorvatský Inter Zaprešic. 

Pro Duklu je vstup do jarní části sezony důležitý. "Pro nás je důležité ligu dobře odstartovat, protože třetí a čtvrté jarní kolo máme Spartu a Plzeň a v případě neúspěchu v prvních dvou kolech se tabulka dole ještě více vyrovná . Brno má cíl podobný. Stejně jako dalších devět, deset mančaftů se bude snažit chytit start a vyhnout se boji o záchranu. Čeká nás organizované mužstvo se zažitým herním stylem. Během zimní přestávky přišli do Brna noví hráči, nejznámější asi Zoubele z Jablonce, takže doufám, že budeme dobře připraveni, abychom nejeli domů s prázdnou," uvedl na adresu sobotního soupeře Luboš Kozel.

Ač je brněnské mužstvo těsně nad sestupovými příčkami, na Duklu ztrácí pouhé čtyři body, proto bude první jarní utkání nesmírně důležité. Přijeďte podpořit Duklu na brněnský stadion. Zápas je na programu v sobotu od 17 hodin!

Poslední zápas soupeře:

Zbrojovka Brno - Sheriff Tiraspol 0:2 (0:1)
Branky: 18. Leonel Olimpio, 58. Rebenja. ŽK: 83. Košťál - 56. Rebenja, 75. Galvao. ČK: 58. Rebenja (po 2. ŽK).
Zbrojovka Brno: Hladký – Pašek (81. Šumbera), Jugas, Košťál, Keresteš – Zoubele (67. Slančík), Fischer (74. Malík), R. Buchta, Sýkora (81. Hyčka) – Vávra (61. Brigant), Čtvrtníček (61. Markovič).
Sheriff Tiraspol: Pascenco – Ricardo, Paireli, Leonel Olimpio, Kadu, Dupovac, Ernandes, Jaziri, Macritchii, Sušić, Rebenja

Poslední vzájemné utkání:

FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 7. Mar. Hanousek – 18. Marković. ŽK: 27. Štetina, 80. Gedeon. Rozhodčí: Lerch – Mencl, Urban. Diváci: 1579.
Dukla Praha: Chudý – Karavajev, Vorel, Štetina, Mat. Hanousek – Čajić (68. Považanec), Gedeon, (85. Hlinka), Mar. Hanousek – Berger, Beauguel, Mareš (68. Krmenčík).
Zbrojovka Brno: Hladký – Jugas, Košťál, Buchta – Fischer, Zavadil, Malík (81. Kaščák), Hyčka – Vávra (71. Pašek), Marković, Sýkora (89. Šumbera). 

Fotogalerie


Partneři klubu