PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Dukla potvrdila příchod Tomáše Přikryla ze Sparty, Jan Blažek přišel na testy.

29. 1. 2015 | Redakce

Dukla potvrdila příchod Tomáše Přikryla ze Sparty, Jan Blažek přišel na testy.

Dnes se zapojili do tréninku s prvním týmem klubu FK Dukla Praha hned dva hráči, Tomáš Přikryl ze Sparty, který přichází na půlroční hostování, a Jan Blažek, hráč Slovanu Liberec, který přišel na testy.

Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč, Tomáš Přikryl, začínal s fotbalem ve Velkém Týnci, odkud v deseti letech odešel do Sigmy Olomouc. Zde prošel mládežnickými týmy až do A mužstva. Poprvé naskočil do ligy v sezoně 2010/2011, kdy odehrál 17 utkání a vstřelil 3 branky. Následující soutěžní ročník přestoupil do Sparty, kde do dnešního dne zasáhl celkem do 65 utkání a vstřelil 9 branek.

V reprezentačních výběrech se Tomáš objevuje pravidelně od 16 let. Nejvíce o sobě dal vědět na evropském šampionátu do 19 let v roce 2011, kdy významnou měrou přispěl k zisku stříbrné medaile. Nyní je v kádru reprezentační jednadvacítky.

"Jsme velice rádi, že se Tomáš rozhodl pro vstup do našeho klubu. Jedná se o jednoho z nejtalentovanějších hráčů naší kopané a reprezentanta do 21 let. Věříme, že v našem mužstvu najde uplatnění a bude velkou posilou pro jarní část SYNOT ligy," uvedl k příchodu sportovní ředitel Günter Bittengel.

Jan Blažek, šestadvacetiletý útočník, prošel mládežnickými týmy Žacléře, Trutnova a Hradce Králové. Od roku 2002 působí v severočeském klubu Slovan Liberec, kde také podepsal svou první profesionální smlouvu a kde také debutoval v nejvyšší české soutěži. V roce 2008 odešel na hostování do Slavie Praha, se kterou získal titul a kam se po několika letech na jednu necelou sezonu opět vrátil. Za svou kariéru hostoval v řeckých klubech AE Larissa, Apollon Smyrnis a poté zavítal do polského Podbeskidzie Bielsko-Biała. Naposledy působil v druholigovém AP Eginiakos opět v Řecku.

 

Fotogalerie


Partneři klubu