FANSHOP

Divákům na Julisce se představí Mladá Boleslav

27. 11. 2014 | Redakce

Divákům na Julisce se představí Mladá Boleslav

Je před námi poslední ligové utkání letošního roku – na náš stadion zavítá mužstvo, se kterým se v letošním ročníku utkáme již po druhé. Zopakují svěřenci Luboše Kozla vítězství 1:0, které si v srpnu dovezli z města automobilů?

Mladá Boleslav je po polovině soutěže na čtvrtém místě ligové tabulky. Se sedmi výhrami, dvěma remízami a šesti prohrami mají Středočeši na svém kontě 23 bodů a skóre 19:12. V posledním ligovém utkání získali mladoboleslavští tři body za výhru 2:0 nad Slováckem. O branky domácího celku se postarali ve druhém poločase Wágner a Ďuriš. Trenér Karel Jarolím následně zhodnotil utkání pro oficiální web SYNOT ligy: „Ze dvou důvodů jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Měli jsme problém se složením sestavy, v posledních čtrnácti dnech nám vypadlo hodně hráčů a další tři měli reprezentační povinnosti, takže se vrátili dva dny před zápasem. Navíc jsme body potřebovali. Zápas jsme měli celkem pod kontrolou. Byla otázka času, jestli se dokážeme prosadit. Dostávali jsme se k centrům z pravé strany, ale finální fáze byla žalostná, s tím jsme měli problém. Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru a dvakrát jsme se prosadili po standardkách. Věděli jsme, že by to mohla být zbraň a dvakrát jsme ji využili.“

Bývalý kouč Slavie má k dispozici velice kvalitní a zkušený kádr. V brance je jasnou mladoboleslavskou jedničkou Aleš Hruška, který v létě vyměnil Příbram, kde působil od roku 2008, za Mladou Boleslav. Zadním řadám velí Jakub Navrátil, zkušený zadák se před sezonou vrátil do Česka z tureckého Sivassporu. Ze středopolařů patří ke stálicím v sestavě Jasmin Ščuk a Mickaël Tavares. Z ofenzivních hráčů má nejvíce minut odehráno explzeňské duo Michal Ďuriš a Tomáš Wágner. Druhý jmenovaný je se šesti brankami nejlepším střelcem Boleslavi.

Pro náš tým je sobotní utkání hodně důležité. "Vzhledem k situaci v tabulce. Je velký rozdíl jestli ukončíme podzim s 20 body nebo s 23 body. Navíc máme mínus 4 body v tabulce pravdy a nechceme získávat další záporné. Na utkání se musíme dobře připravit a udělat vše pro to, abychom zápas zvládli a měli klidnou zimu. Boleslav je sama o sobě silná, protože to je klub s každoročními ambicemi na evropské poháry. Mají silný a velmi široký kádr a poměrně vybočují z hlediska výškových parametrů. V posledních utkáních stříleli góly zejména ze standardních situací. Navíc si určitě pamatují, že jsme u nich v létě vyhráli," uvedl na adresu sobotního soupeře trenér Luboš Kozel.

S Mladou Boleslaví jsme v nejvyšší české soutěži doposud odehráli sedm utkání, ve kterých jsme zaznamenali dvě výhry, jednu remízu a čtyři porážky. Skóre ze vzájemných duelů je 6:11. V sobotu budeme mít velkou šanci dosavadní nepříznivou bilanci vylepšit. Podaří se svěřencům Luboše Kozla rozloučit se s rokem 2014 vítězně?

Poslední vzájemné utkání
FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 5. Beauguel. Rozhodčí: Královec – Paták, Hájek. ŽK: Gedeon, Karavajev, Berger, Chudý. Diváci: 3267
Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Smejkal, Navrátil, Bořil – Ščuk (C), Šisler – Skalák, Šultes (62. Wágner), Vukadinovič (46. Lalkovič) – Ďuriš (62. Magera). 
Dukla: Chudý – Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek – Čajič, Gedeon (C) (81. Hlinka), Hanousek – Berger, Beauguel, Krmenčík (38. Mareš).


Poslední utkání soupeře:
FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)
Branky: 55. Wágner, 76. Ďuriš. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Peřina. ŽK: Bořil - Valenta, Hlúpik, Havlík. Diváci: 1827
Mladá Boleslav: Hruška - Geissler, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk (90. M. Vukadinovič), Tavares - Skalák (87. Mehanovič), Magera (72. Lalkovič), Ďuriš - Wágner. Trenér: K. Jarolím.
Slovácko: Heča - Kuncl, Břečka, T. Rada, Reinberk (82. Košút) - Šumulikoski - Diviš, Valenta, Trávník (68. Havlík), Kerbr - Dočekal (62. Hlúpik). Trenér: Habanec.
 

Fotogalerie


Partneři klubu